Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

fournier Gangreni
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: fournier Gangreni
fournier Gangreni 13 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Selamlar Hocam, benim sıkıntım Babam fournier gangreniydi ilk başta perianal abse teşhisi konuldu daha sonra fournier gangrenine cevirdi hastalığı 6 kere ameliyat gördü tedaviye yanıt vermediği için kolostami açılması yapıldı ondan sonra düzelme sürecine girdi ve yaklaşık 3 ay öncede taburcu oldu plastik cerrahlar tarafından açılan bölgeler kaoandı ve şu anda alt kısmların tamamen iyileşmesini bekliyoruz kolostaminin kapanması için benim sorum bu aşamada sonra bi aksilikle karşılaşabilirmiyiz yani tekrarlama ihtimali nedir yada varmıdır ? Saygılar..
Harunn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:fournier Gangreni 13 Yıl, 6 Ay önce Karma: 1  
Fournier gangreni nedeniyle babanıza birçok kez muhtemelen debridman girişimi ve ardından kolostomi uygulandığını sanıyorum. Halen yaraların kapanmasını bekliyorsunuz. Genellikle, kolostomi varlığında sorun yaşanması beklenmez. Ancak, asıl çekince kolostomi kapatıldıktan sonra başlar. Fournier hastalarında sıklıkla altta yatan şeker hastalığı, böbrek yetersizliği ve diğer bağışıklık sistemini baskılayan sorunlar bulunur. Bu nedenle, öncelikle bu tür ek sorunlar kontrol altına alındığında Fournier gangreninde tekrarlama riski büyük ölçüde ortadan kalkar. Doktorlarınızın güzel bir şekilde babanızın sorununu kontrol altına aldıkları anlaşılıyor ve bu nedenle sanırım bundan sonraki aşama sizin açınızdan rahat seyreder.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 15/10/2010 23:40 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1