Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

doğum sonrası rekto-vajinal fistül
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: doğum sonrası rekto-vajinal fistül
doğum sonrası rekto-vajinal fistül 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
hocam merhaba.ben bundan 3 buçuk yıl önce normal doğum yaptım.ilk doğumumdu ve çok zor oldu.doğum sonrası baya dikiş attılar.doğumdan iki gün sonra bikaç dikiş söküldü.ve sökülen yerden dışkı gelmeye başladı çok az miktarda.doktoruma gittim ve beni 4 gün sonra ameliyata aldılar.sadece bikaç dikiş atacağız dediler.ameliyattan sonra makat bölgemin sağ tarafında inanılmaz bir acı,ağrı,zonklama ve şişlik vardı.tekrar tekrar doktora gittim o kısım iltihaplanıyordu ve iltihap boşalınca ağrı kesiliyordu.sonrasında yine defalarca tekrar etti.sonradan kabız oldum 10 gün boynca,lavman yapıldı hastenede ve ondan sonra farkettimki benim vajina ile makat arasında bir yırtık oluşmuş.iltihap sonradan kurudu ve doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylediler.ben olmadım.şu an hala o yırtıkla yaşıyorum.tuvalete gittiğim sırada ve sonraki 1 saat boynca ordan bir miktar dışkı geliyor.bu durum psikolojimi bozuyor.90 kiloyum ve ameliyattan çok korkuyorum ne yapmalıym????
gulcin (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 16/11/2011 15:50 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp: doğum sonrası rekto-vajinal fistül 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Yazdıklarınızdan doğum sonrasında gelişen bir rekto-vajinal fistül (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ovajinal-fistul.html) problemi yaşadığınız anlaşılıyor. Rekto-vajinal fistül olgularının % 90’ına yakınının normal doğum ile oluşan makat bölgesi yaralanmalarına bağlı olarak oluştuğu bilinmektedir. Normal doğumların yaklaşık olarak % 5’inde ciddi yırtıklar geliştiği ve bu ciddi yırtıklarında ortalama % 1’inde rekto-vajinal fistül oluştuğu bilinmektedir. Bu da, 10,000 normal doğum içinde sadece 5 adet rekto-vajinal fistül gelişmesi anlamına gelir. Bunun dışında Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) gibi iltihabi bağırsak hastalığı varlığında, rahim ve makat bölgesi ameliyatlarını takiben, makat bölgesi iltihapları ve bazı makat bölgesi kanserleri sonrasında gelişebilmektedir. Sıklıkla hemoroid ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html), rektosel ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html), vajinal yolla gerçekleştirilen rahim alınması ameliyatı (vajinal histerektomi), iltihabi bağırsak hastalıklarındaki ileo-anal poş türü ameliyatlar (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), rektum kanseri ameliyatı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), bağırsak divertikülünün komplikasyonu olarak (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html), anal kriptit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anal-kriptit.html), makat fistülü ve apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), tüberküloz, lenfogranüloma venereum ve şistozomiazis gibi hastalıklarda görülür. Öncelikle, sizin detaylı bir muayeneden geçmeniz gerekir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/09/2012 10:43 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1