Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: fistül
fistül 5 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Hocam selamlar.Size Antalyadan ulaşmaktayım..Hocam 10 seneyi aşkındır fistülüm var.Bu süre zarfında burada 6 operasyon geçirdim..Hiç bir sonuç alamadım.Şu an halen akıntım devam etmekte en son mr çektirdim 6 cm uzunluğunda bir fistül halen duruyor.Ameliyat yapan doktorların tek açıklaması hep şu oldu.Senin o bölge dal gibi yollar vardı biz o yolları kapatmaya çalıştık.En son ameliyatımda seton tekniği uygulandı daha öncekindede o seton canımı çok yakıyor hocam lazerle bunun ameliyatı mümkünmüdür.Belki görmem gerekir diyeceksiniz ben zaten gelmek istiyorum fakat en azından lazerle olurmu onu öğrenmek istiyorum..
ayakut (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:fistül 5 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html) olan tüm hastaların ortak çekincesi ve mutsuzluğu, ‘’ameliyat olursam nasıl olsa tekrarlıyor’’ veya ‘’ameliyat sonrası gaz veya büyük abdest kaçırma riski var’’ şeklindedir. Bu tür bir durumda, kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) vb. tetkikler ile altta yatabilecek iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) sorununu araştırmak yararlı olur. Bu nedenle makat fistüllerinin kendi haline bırakılması yerine, uygun tedavi yöntemi ile çözüm sağlanması tercih edilir. Basit makat fistüllerinde % 10 oranında ve sizinki gibi komplike makat fistüllerinde ise % 20 düzeyinde ve ortalama olarak % 15 civarında tekrarlama veya nüks görülmektedir. Ekibimiz komplike makat fistüllerinin tedavisinde endoskopik teknik (VAAFT) ve lazer teknolojisinden (LAFT veya FILAC - www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) yararlanmaktadır. Tüm bu gelişmelere rağmen, bu tür komplike makat fistüllerinde, ‘’makat fistülüne son’’, ‘’makat fistülü için kesin çözüm’’, ‘’makat fistülü tedavisinde % 100 başarı’’, ‘’makat fistülü için garantili tedavi’’, ‘’makat fistülüne paydos’’ türünde açıklamalar yapmak mümkün değildir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1