Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

lütfen bilgi verebilirmisiniz?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: lütfen bilgi verebilirmisiniz?
lütfen bilgi verebilirmisiniz? 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Merhaba korhan bey,
Benim 3 haftadır süren ve şiddeti gittikçe artan ağrılarım var.Anal fissürün belirtilerine çok uyuyor.Büyük abdestte çok acıma ve makat bölgesinin dış kısmında sivilce gibi bir cisim ve altında da bir yarık gibi kesik var.Son günlerde oturmakta zorlanıyorum ve acı çekiyorum.Ben Cezayirde yaşıyorum burada doktora gitmek istemiyorum benim ilaç ile tedavim mümkün mü? ve bana hangi ilacı tavsiye edersiniz buradan temin edebileceğim.Sizden acil cevap bekliyorum.Teşekkürler.
algerienne (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun. Ağrılı dışk... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Ağrılı dışkılama sorununuz olduğunu ve makatın dışında sivilce gibi bir cisim ve altında bir yarık olduğunu belirtiyorsunuz. Cezayir’de yaşadığınızı ve orada doktora gitmek istemediğinizi belirtiyorsunuz. Kendinizde makat çatlağı veya anal fissür olduğunu düşündüğünüzü belirtiyor ve benden de size ilaç önermemi istiyorsunuz. Bu tüm doktorlara zamn zaman gelen bir taleptir. Hastalarımız telefonla veya elektronik yolla sorunlarını aktarır ve bu şekilde doktorun onlara ilaç önermelerini isterler. Bu doktor açısından çok ama çok sakıncalıdır, bunun nedeni ise altta yatan çok daha ciddi bir hastalık varlığı durumunda, basit bir makat çatlağı zannedilerek tedavi uygulanması ve böylelikle hastaya gerçek tanının çok geç konulması ve bu durumda hekimin yardım etme imkanlarının çok kısıtlı olmasıdır. Benim asistan ve öğrencilerime telefonla reçete vermemelerini öğütlediğim bir durumda kendim bu yanılgıya düşmem beni manen çok zora sokar. Sizin durumunuzda büyük bir olasılıkla makat çatlağı veya anal fissür düşünülebilir, ama aksi bir durum varsa siz üzülürsünüz ama ben sizden çok daha fazla üzülürüm. O nedenle, ben size Ceayir’de bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızı öneririm ve orada bu uzmanlık alanının hiç fena durumda olmadığını da belirtmem gerekir. Acil şifa dilerim ve muayene sonrasında sorunuz olursa yurtdışında yaşamanız nedeniyle tekrar yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Saygılarımla,
Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.makattacatlak.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1