Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta çatlak için ameliyattan çekiniyorum.
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta çatlak için ameliyattan çekiniyorum.
Makatta çatlak için ameliyattan çekiniyorum. 14 Yıl, 9 Ay önce  
Sayın hocam ben 32 yaşında bir erkeğim. Mimarım ve uzun saatler bilgisayar ekranı başında oturmam gerekiyor. Bende makatta çatlak var ve bunun için ameliyat yaptırmaktan hem çekiniyorum, hemde işimden izin alma zorluğum nedeniyle fazla ayrı kalmamam gerekiyor. Ben bu Botoks işlemini yaptırmak istiyorum, ama size önemli bir sorum var. İnternetten takip ettiğim kadarı ile özellikle terleme veya estetik amaçlı yapılan Botoks iğneleri sonrasında belirli aralıklarla bunu tekrarlamak gerekiyormuş. Bende bu işlemi yaptırırsam, belirli bir süre sonra bir daha mı yaptırmam gerekir? Saygılar
Misafir139 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta çatlak için ameliyattan çekiniyorum. 14 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Makattaki çatlak olan bölgenin iki yanına 40 ünite Botoks enjekte ediyoruz. Bu işlemi hastayı ameliyathaneye almadan muayene odasında gerçekleştirebiliyoruz. Şayet 30 gün içinde bir düzelme olmazsa bazı hastalarda, ikinci bir seans yapmak gerekebiliyor. Genellikle, makatta çatlak durumunda hastaların % 70-75’inde botoks tedavisi ile tam başarı, % 20’sinde kısmi başarı elde ediyoruz. Makatta çatlak sorunu olan hastaların % 5-10’unda ise botoks tedavisi sonuç vermiyor. Makatta çatlak için yapılan Botoks sonrasında hedeflenen internal sfinkter dediğimiz iç kas lifindeki direnci geçici olarak felç etmektir. Bu arada makattaki çatlağın direnç geçici olarak yok ettiğimiz için bu dönem makattaki çatlak yarasının kapanması için uygun zemin hazırlar ve zaman kazandırır. Bu nedenle az önce de belirttiğim gibi makatta çatlak nedeni ile botoks tedavisi uygulanan hastaların sadece % 5-10’unda ise sonuç alınamaz. Bu nedenlerden ötürü makatta çatlak sorununda botoks tedavisinde, terleme ve kozmetik amaçlı yapılan Botoks tedavilerinde olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama gerekmez.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:05 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1