Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

makatta kanama
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: makatta kanama
makatta kanama 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Meraba sayın hocam,24 yasındayım benim şikayetim büyük abdestten kan gelmesi nedeniye genel cerraha gittim ve bana iç hemaroid teşhisi koydu 1 ay boyunca doktorun verdiği ilaçları kullandım ve kanama olamadı fakat daha sonra yıne bı kanama oldu daha kötü bi hastalıktan korktum ve bunun uzerine ege üniversitesi hastanesi proktoloji bolümüne gittim ve çeşiti muanelerden sonra bana herhangi bi problemimin olmadıgını ayrıca iç hemoroid de göremediklerini bu konuda telaşlanmamamı belirttiler kanama olunca gelmem soylendi daha sonra kanama olunca gıttıgımde catlak teshisi konuldu.yaklasık 1 ay verılen ılacları kullandım ve kontrol ıcın gıttıgımde catlagımın gectiginı herhangı bı problem olmadıgı soylendı.yapılan muane parmakla muane ve analoskobi.sımdı ıse aradan yaklasık 2 ay gecmesıne ragmen sık degil fakat en kucuk bı kabızlıkta agrı ve yanma oluyor ve kabızlıgın sıddetıne baglı olarak kanama oluyor.toplamda 4 kere hastaneye gittim fakat tam bı ıyılesme goremedim.sizin gorus ve tavsıyeleriniz benım ıcın cok onemlı hocam sımdıden tesekkurler..
abstract (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:makatta kanama 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Öncelikle bir makattan kanama ve ardından da kabızlığı takiben makatta yanma ve ağrı sorunu yaşamaktasınız. Size öncelikle iç hemoroid ve ardından anal fissür veya makatta çatlak tanısı konulmuş. Mevcut sorunlarınız ön planda tam olarak düzelme göstermeyen bir makatta çatlak durumunu andırıyor. Nitekim doktora gittiğinizde tablo düzelmiş olabilir, ancak yoğun bir kabızlık dönemi sonrasında tekrar başlamış olabilir. Bu nedenle makatta yanma ve ağrı yakınmalarınızın en yoğun olduğu dönemde doktora başvurmanızı öneririm. Bu şekilde en rahat olarak doğru tanınız konulabilir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 22:58 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1