Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta Yanma Acı ve Kaşıntı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta Yanma Acı ve Kaşıntı
Makatta Yanma Acı ve Kaşıntı 11 Yıl önce Karma: 0  
Merhaba hocam,

Kabız olduğum bir ihtiyaç sonrası makatta bir kaç damla kanama oldu ondan sonra şiddetli ağrı yanma kaşıntı ve makat kaslarında kasılma oldu. Ertesi günde 1,2 damla kanama fark ettim ondan sonra kanama olmadı ama bu dediğim şikayetlerim yaklaşık 2 aydır devam ediyor eskisi kadar olmasada.

Ufak bir çatlaktır geçer bir kaç güne diye muayane olmadım bol bol su içtim yürüyüş yaptım kabız olmamaya çalıştım. Ama makatta yanma acı hissi hafif kaşınma ve makattaki kasılma geçmedi.

En son dayanamıp 2 gün önce genel cerraha görundüm fiziki olarak muayene etti çatlak görünmüyor ama iç hemoroid olabileceğimi söyledi.
....................... fitil, ......................... krem, ..................... tablet bunları verdi ve günde 2 kez sabah akşam 20 dakika sıcak suya oturmamı önerdi. ilaçları kullanıp 2 gündür uyguluyorum ama herhangi bi değişiklik yok şuan hatta tuvalate çıkarken daha çok yanma oluyor.

Sıcak suya oturma banyosundan sonra önce kremi sonra fitili uyguluyorum doğrumu yapıyorum? Ve gerçekten hemoroid olmuş olabilirmiyim gittiğim doktor doğru teşhisi yapmışmıdır ilaçlar etkisini kaç günde gösterir. Herhangi başka doktora görünmemi tavsiye edermisiniz çok kafaya takıyorum psikolojim bozuldu lütfen yardımcı olun.
Microsoft (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 21/04/2013 18:35 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta Yanma Acı ve Kaşıntı 11 Yıl önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Bu forumun amacı üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, hiçbir zaman sanal ortamda hastalara tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Başka bir hekimin veya ekibin tedavisi altında olan hastalara sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği veya sonuçları, bir tedavi veya ilacın gerekliliği yada etkinliği gibi konularda yorum yapmıyorum. Lütfen tedavinizi yürütmekte olan meslektaşıma veya ekibe başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. İkinci görüş almak için, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1