Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatı silerken peçetede kan
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatı silerken peçetede kan
Makatı silerken peçetede kan 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
HOCAM ONCELIKLE MERHABALAR 19 YASINDAYIM VE BAZI SIKAYETLERIM VAR DISKILAMADA MAKATIMI SILERKEN PECETEDE KAN GORUYORUM OZELLIKLE COK BASTIRINCA VE MAKATIMIN KENARLARINI ELLIYINCE ELIME UFAK YARALAR GELIYOR VE BIR GUN ISHALSEM ANIDEN KABIZ OLABILIYORUM VE GUNDE COK FAZLA DISKILAMA HISSI DUYUYORUM ANCAK GIRINCE YAPAMICAGIMI BILIYORUM ATES GIBI SIKAYETLERIM YOK VE YASIMIN GENC OLMASI BENIM ICIN BIR AVANTAJMIDIR HOCAM NEDENLERI NE OLABILIR BUNLARIN CIGKOFTE YEDIKTEN SONRA YANMA DA OLUYOR HOCAM DISKILAMA SIRASINDA
requaLi (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 20/01/2014 22:03 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatı silerken peçetede kan 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html), makatta yaralar, ishal ve kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), sürekli dışkılama hissi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...enezim-tenesmus.html), acılı yemeklerin tüketimi sonrasında makatta yanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...e-makatta-yanma.html) gibi yakınmalarınız var. Bu tür sorunlar huzursuz bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) ve iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) gibi sorunların varlığında gelişen makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), vb. sorunların varlığında görülebilir. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı'na muayene olmanız yararlı olur. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Makatı silerken peçetede kan 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Cevapladiginiz icin tesekkurler hocam 19 yasinda kotu bir hastalik cikabilirmi hic bir kotu aliskanligim yok
requaLi (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
graphgraph
Son Düzenleme: 20/01/2014 22:22 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Makatı silerken peçetede kan 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) veya makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html) tanısı alan hastaların % 90’ının, 50 yaş üzerinde olduğu belirlenmiştir. 2007 yılı ABD resmi istatistiklerine göre kalın bağırsak ve rektum kanserine yakalanma olasılığı her 100,000 kişide 52’dir. Yaşam boyu bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) ve rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) gelişme riski % 5-6 olarak belirlenmiştir. Genellikle, 40 yaştan sonra bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) riski artmaya başlar. Çok nadir olarak 40 yaş altında bağırsak kanserine rastlanmakta olup, bunlarda sıklıkla ailevi veya kalıtsal nedenler veya çok sayıda bağırsak polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html) varlığı yada iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) olduğu gözlenmektedir. Bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) olgularının sadece % 0.1’i 20 yaşın altında ve % 1’i ise 20-34 yaş aralığındadır. Ailesinde bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) öyküsü bulunan kişilerin, akrabalarında kanserin belirlenme yaşından 10 yıl önce, kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) tetkiki yaptırmalarında yarar vardır, yani, babası 50 yaşında bağırsak kanserine yakalanan bir kişinin, 40 yaşında kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) yaptırması gerekir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 20/01/2014 22:21 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Makatı silerken peçetede kan 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Hocam Allaha Sukur ailemde kanser gecmisi olan veya yakalanan birisi yok ve yasiminda genc olmasi bu ihtimali iyice dusurur mu ? Adres bilgilerinize bakip size muayene olmayi dusunuyorum hocam
requaLi (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1