Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta yanma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta yanma
Makatta yanma 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Değerli hocam son zamanlarda başıma gelen bu sorun bende takıntı olmaya başladı doktora gitmeden halletmek istiyorum. Sorun şu makat bölgesinde gün içinde bazı zamanlar batma hissi uyandırmaya başladı bir iki haftadır. Sonrasında bazen tuvaletten sonra sadce yanma hissi oluşuyor. "Kaşıntı,kanama,ağrı vs. gibi bulgular yok" ama bu yanma ve batma hissi beni bayağı rahatsız ediyor. Şöyle bir not eklemek isitiyorum sanırım sorunu biliyorum son 2-3 aydır tuvaletten sonra belden aşşağısını ayrıca banyoda yıkıyorum sabunla beraber lifle yıkamak suretiyle makat bölgesine deformasyon yaşattığımı tahmin ediyorum. sonra araştırmalarımda sabunun kullanılmamasını öğrendim ama iş işten geçti tabi. Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğimi bilemiyorum.Önemli tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim.
reading (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta yanma 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Makatta yanma veya kaşıntı: gıdalara bağlı; çay, kahve, karbonatlı içecekler, süt ürünleri (süt, ayran, yoğurt ve peynir), domates, ketçap, çikolata, fındık, kola, bira, kaju, acı, ekşi ve baharatlı gıdaların fazla tüketimi, ilaçlara bağlı: bazı gut, romatizma ve enfeksiyon ilaçlarının kullanımında, enfeksiyonlara bağlı: makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html), uçuk (Herpes simpleks virüsü), parazitler (oksiyür veya kıl kurdu), mantar (Candida albicans), frengi (sifiliz), hemoroid, makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html), makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), anal kriptit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anal-kriptit.html), ülseratif kolit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), habis melanom (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/sindirim...emi-melanomlari.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), Paget hastalığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...paget-hastaligi.html), makatta ıslanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...akatta-islaklik.html), dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) vb. durumlarda görülür. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yarar sağlar, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Makatta yanma 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
muayane den önce ön bilgi almak isterim hocam işim gereği neredeyse hiç vaktim yok yani bir krem tarzı tavsiyeniz varmı bilmek isterim.zamana bağlı iyileşme kendiliğinden olurmu acaba
-Son zamanlarda süt ve süt ürünlerini (b.peynir,Çikolata) fazlasıyla tükettiğimi belirtmekte yarar var
reading (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Makatta yanma 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Makatta yanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...e-makatta-yanma.html) konusunda detaylı olarak açıklandığı gibi süt ürünlerinin fazla tüketilmesi ve makat bölgesine fazla sabun veya deterjan teması kaşıntıya neden olabilir. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda, herhangi bir tetkik, ilaç yada tedavi yöntemi önermemektedir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1