Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Defekografi hatalı mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Defekografi hatalı mı?
Defekografi hatalı mı? 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Hocam Merhabalar. Uzun süredir yanlış dışkılama alışkanlığına sahiptim. Ikındığım zaman makat ağzına et yığını(rektum olabilir) geliyor. Dışarıya sarkma yok ama makat ağzını tıkıyor. Defekografi çektirdim fakat bu işlem esnasında kullandıkları yapay dışkı suluydu ishal tarzı hissetmeden dışkılama yaptım. Sonuç raporunda herhangi bulgu yok dediler. Ikınmadan yada çok az bir ıkınmaya akıp giden sıvı dışkı Sizce bu görüntülemenin geçerliğini sağlar mı? Sulu gaita ile dışkılama güçlüğü ya da sorunları ölçülebilir mi ? Cevabınız için Şimdiden Teşekkür ederim
myheart70 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Defekografi hatalı mı? 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, dışkılama zorluğu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html) yakınmanız nedeni ile gerçekleştirilen defekografi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/defekografi.html) tetkiki sonrasında bazı soru ve şüpheleriniz olduğunu yazmışsınız. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak veya buradan tanıya gitmek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkikler üzerindeki yorumu benim değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımın yapması gerekir. İkinci görüş almak için, İstanbul’da kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1