Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Dışkılamada Değişiklik
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Dışkılamada Değişiklik
Dışkılamada Değişiklik 6 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba, geçtiğimiz sene dışkılamada kanama yaşamış doktora gitmiştim. Tetkikler sonucunda basur olduğum anlaşıldı, kolonoskopi incelemesinde de bir bulguya rastlanmamıştı.

Son 2 haftadır çok düzensiz, asitli içecek ve hazır yiyecek ağırlıklı beslenmekteyim.
Sabahları özellikle önce su içerdim fakat işlerimdeki yoğunluk nedeniyle yaşadığım düzensizlik sonucu alelacele evden çıkmaya ve bir şeyler atıştırmaya çalışırken güne asitli içecekle başladığımda oldu.

Son 2 haftadır dışkılama da şöyle bir değişiklik fark ettim, dışkıda normalden farklı olarak blok halde gelen gaitanın üzerinde düzenli bir şekil olmamakla birlikte yapışık oval, fakat ayrı birer parça olan gaita grupları(2-4 arası tane olmuştu sanırım) görmekteyim. Dışkılama sırasında ayrı olarak düştükleri de oluyor tabi. Bu arada hemeroid'iminde biraz nüksettiğini söyleyebilirim.

İlkinde yaşadığım Kolonoskopi tecrübesi pek güzel değildi, biraz sancılı ve zor bir işlem olmuştu benim için, bu sebeple hemen doktora gitmek istemiyorum, beslenme alışkanlığında normale dönmeye çalışarak dışkılamayı takip etmek gibi bir düşüncem var.

Sizin öneriniz nedir? Korkup hemen doktora koşmama gerek var mıdır?

Çok teşekkür ederim.
Saygılarımla...
ABY (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Dışkılamada Değişiklik 6 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda bir yıl önce makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) yakınmanız nedeniyle kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) uygulandığını ve hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) belirlendiğini yazmışsınız. Dışkılamada değişiklik (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...mada-degisiklik.html) yakınmanız nedeniyle durumu 3-4 hafta kadar gözlemlemeniz ve düzelme olmazsa doktora başvurmanız uygun olur. Sadece kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1