Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hemoroidal Arter Embolizasyonu
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hemoroidal Arter Embolizasyonu
Hemoroidal Arter Embolizasyonu 4 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Merhaba,62 yaşında bir bayanım 35 yıldır (doğumlar sonrasında oluşan)hemeroid rahatsızlığım var.Şimdiye kadar hep ameliyattan kaçtım.1 ay önce kolonoskopi yapıldı iç ve dış hemeroidleirm tespit edildi.kabız olmadığım sürece sorun olmuyor.Keten tohumu ,kuru erik,kayısı gibi yiyeceklerle kabız olmamaya çalışıyorum.Bu kadar yıl ameliyattan kaçma sebebim,operasyon sonrasında ki yaşanan ağrılar,sıkıntılardı.Hemoroidal Arter Embolizasyonu sistemi ile ileri derece hemeroidlerin ortadan kaldırıldığını internette yaptığım araştırmalar sonunda buldum.Bu işlem tehlikelimidir,sakıncalı yönleri nelerdir?
teşekkürler.
gossip (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 16/05/2019 15:03 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hemoroidal Arter Embolizasyonu 4 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Hemoroid arter embolizasyonu (HAE): ameliyatı kaldıramayacak kadar düşkün olan ve makattan şiddetli hemoroid kanamaları olan hastalarda, Tıp Fakültesi veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi türünde Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Nükleer Tıp ve Radyoloji hekimlerinin ortaklaşa hizmet verdiği hastanelerin koşullarında, hemoroid atar damarlarının radyoloji hekimleri tarafından çeşitli tıkayıcı maddeler ile (microcoil) devre dışı bırakılarak uygulanan, kanamayı önleme tedavisidir. Henüz deneme aşamasında bir yöntem olup, uzun dönem sonuçları bilinmemektedir. Yan etki olarak; girişim sırasında damarın yırtılmasına bağlı şiddetli kanama, hemoroid pıhtılaşması (tromboz) veya ciddi makat bölgesi enfeksiyonu (pelvik sepsis) gelişebilir. HAE, hemoroid ameliyatından çekinen hastalar için bir seçenek gibi düşünülmemelidir ve sadece düşkün hastalarda kullanılması önerilmektedir.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 25/05/2019 17:49 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1