Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kabızlık için tedavi önerisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 12
BAŞLIK: Kabızlık için tedavi önerisi
Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
Doktor bey hayirli aksamlar. Benim size bir sorum olucakti cevap verirseniz gercekten cok mutlu olurum. Benim bagirsaklarim calismiyor, ben 2012 yilindada yazmistim size. Yine bir tahlil yapildi 1 haftadir hergün ayni saatte hap yuttum, her kapsülün icinde farkli sekiller vardi kolon zamanini ölcmek icinmis. Sonuclar iyi cikmadi ve ameliyata karar verildi. Kalin bagirsagimin büyük bir kismini alicaklarmis sadece azicik kalin bagirsak birakip makat kismina bagliyacaklarmis doktor bey. Ben cok gencim 25 yasindayim doktor bey, sizce riski cokmu yapimmi lüften cevap verirseniz cok mutlu olurum. Ben aslinda ameliyat istiyorum cünkü migdem ilaclari artik kabul etmiyor yüzlerce tahliller ilaclar ictim artik dayanamiyorum. Neolur fikrinizi bana söyleyin doktor bey
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size tekrar geçmiş olsun. Dört yıl önceki mesajınızda da ciddi kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html) sorununuz olduğunu yazmıştınız. Yeni mesajınızdan anlaşılduğı kadarı ile size kabızlık için subtotal kolektomi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) ameliyatı, yani kalın bağırsağın karın içindeki kısmının alınıp, ince bağırsağın son kısmının (ileum), kalın bağırsağın makat çıkışına yakın bölümüne (rektum) bağlanması şeklinde bir ameliyat önerilmiş. Ameliyat kararını alma aşamasında ekibimizin fikrini sormuşsunuz.

Ameliyat kararı alınan bir hastanın ve yakınlarının ameliyat öncesinde var olan soru ve çekincelerine, sadece ameliyatını gerçekleştirecek olan cerrah veya cerrahi ekip yanıt verebilir. Ameliyatların süreci ve sonuçları; hastanın mevcut durumuna, olası risk faktörlerine, seçilen cerrahi yönteme, tercih edilen anestezi yöntemine, uygulayan cerraha, uygulanan merkeze, kullanılan araç, gereç ve teknolojiye göre değişkenlikler gösterebilir. Cerrahlar ameliyat öncesinde hastalarını ve yakınlarını, ameliyat tekniklerin farklılıkları, avantaj ve dezavantajları ve olası komplikasyon oranları, ameliyatta kullanacakları özellikli cihaz ve malzemeler, ameliyatın sonuçları ve vücutta oluşturacağı değişiklikler, ameliyatı takiben gerekebilecek ek tedaviler ve eğer varsa ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirirler. Bu nedenlerle, farklı bir cerrahın görüş bildirmesi ve telkinlerde bulunması, durumu hasta ve yakınlarının zihninde karmaşık hale getirebilir. Lütfen size muhtemelen Almanya’da ameliyat öneren cerraha başvurunuz ve mevcut sorularınızı kendisine aktarınız. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 08/02/2017 15:22 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
Tsk ederim doktor bey cevap verdiginiz icin
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 12