Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kabızlık
kabızlık 10 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
hocam iki ay kadar önce genital bölgemde bir adet benle makat bölgemde bi et çıkıntısı meydana geldi internette genital siğil diye bişey olduğunu ve aynı et benine benzediğini okuyunca jinekologda aldım soluğu normal et beni ve makattakininse hemoroid olduğunu genel cerraha başvurmam gerektiğini söyledi genel cerraha gittim hemoroidi tedavi ettirmek amaçlı hemoroid değil makat çatlağından kaynaklı et çıkıntısı olduğunu söyledi daha sonra internette makat çatlağı veya hemoroidin anal kanserle karıştığını okuyunca yine korkup başka bi genel cerraha başvurdum iki kezde kanama olmuştu öyle bişey olmadığını ya çatlaktan kaynaklı yara yada iyileşmiş çatlağın yara izi olduğunu söyledi et çıkıntısının. kanamaların sebebi iç hemoroid olabilir, rektoskobi yapıp bi bakalım içinizde rahat eder dedi dedi baktı sadece küçük hemoroitler gördüğünü temiz olduğunu söyledi fakat çatlağı olanlarda ağrı sızı oluyormuş bende hiç öyle bir şey yok sadece bi et çıkıntısı birinci sorum et çıkıntısının çatlaktan kaynaklı yahut başka bişey(örneğin genital siğil vs) olup olmadığını sadece et çıkıntısının gözle görünüşünden anlayabilirmi doktorlar o bununla karışıyo bu onunla karışıyo vs okuduğum şeyderdende korktum ve acayip evham yaptım jinekoloğun hemoroid genel cerrahın çatlak demeside kafamı karıştırdı biraz ikinci sorunum ve sorum yaklaşık 1,2 bilemediniz 3 senedir kabızlık sorunu yaşıyorum şöyle ki ıkınmayla dışkılama yapmam mümkün olmuyor afedersiniz parmaklarımla o bölgeyi açar gibi yapıp dışkının çıkmasına yardımcı olmayla anca tuvalet ihtiyacımı gideriyorum kendim anladığım kadarıyla hem dışkının içeriden itilmesi yetersiz hemde dışarının açılması zor dışkım genellikle sert yumuşak olduğu zaman bi nebze rahat olsada yinede biraz elle müdahale gerekiyor ve okuduklarımdan anladığım kadarıyla sorunumun anismus olma ihtimalide var normal şartlarda alaturka tuvaletle iyi kötü idare ediyorum fakat klozette elle müdahale imkanım daha zor olduğundan alaturka bir tuvalet bulunmayan bi yerde günde bir veya iki günde bir tuvalet ihtiyacımı giderebiliyorum yine biraz müdehale ediyorum fakat alaturka tuvaletteki kadar değil vede tamamı boşalmıyor dışkının ve yine okuduklarımdan anladığım kadarıyla elle müdehale çok yanlış bişey ve Soliter Rektal Ülser Sendromuna yol açabiliyormuş ciddi bi diyetle kabızlığı ortadan kaldırmayı deneyeceğim ama yinede sorunlarımın üstesinden geleceği konusunda ümitsizim başka bi sorum bulunduğum ilde kolorektal cerrah yok sanırım sıradan bi genel cerrah anismus olup olmadığımı anlayabilirmi ve uygulanacak tedavinin başarısız olma ihtimali hayatımın sonuna kadar bunun böyle gitme ihtimali varmı vede bi süre için gidemeyeceğim doktora biraz beklemem gerekiyor beklemek olumsuz yönde etkilermi çok uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim
evhamli (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kabızlık 10 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Bu forumun amacı üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, hiçbir zaman sanal ortamda hastalara tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Başka bir hekimin veya ekibin tedavisi altında olan hastalara sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği veya sonuçları, bir tedavi veya ilacın gerekliliği yada etkinliği gibi konularda yorum yapmıyorum. Lütfen tedavinizi yürütmekte olan meslektaşıma veya ekibe başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirebilmesi maalesef uygun değildir ve sonuç alabilmek için, muayene olmak esastır. İkinci görüş almak için, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:kabızlık 10 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
peki hocam makattan mukus gelme olayında 2,3 adet mercimek tanesi boyutlarında beyaz renkli mukus önemlimidir yoksa çok daha fazla ve devamlı olursamı dikkate almak gerekir,aşırı stresli zamanlarda stresden kaynaklı mukus gelmesi görülürmü birde siz şüpheli bi makattan kan gelmesi durumunda kendi hastanıza bakarken 50cmlik rektoskopiyi yeterli bulurmusunuz yoksa kolonoskopiyle tamamına bakmayımı tercih edersiniz
evhamli (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1