Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

spastik kolon
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: spastik kolon
spastik kolon 10 Yıl önce Karma: 0  
Doktor bey merhaba ben 24 yaşında bir bayanım. Hemoraid ve çatlak problemim var.Kabız olduğum zamanlarda sıkıntım oluyor sadece.Tuvalet sırasında acıyor ve kanama oluyor.Bundan yaklaşık bir sene önce kabızlık başladı ama öncekilerden farklı olarak iki üç ay ne yaptıysam geçmedi. Yedi sekiz ay önce doktora gittim kolonoskopi oldum bir şey çıkmadı. Bunun üzerine doktor spastik kolon teşhisi koydu.ilaç kullandım hemoraid şikayetlerim geçti. Kabızlık içinde daha önceden iyi gelmemesine rağmen şimdi işe yarıyor altı yedi aydır sabahları aç karnına kuru kayısı ve kuru mürdüm eriği yiyerek ılık su içiyorum ve böylelikle rahat bir şekilde tuvalete giriyorum.Ancak kabız olmamama rağmen yine de tuvaletimi tam olarak yapamıyorum ıkınıyorum ama bir şey yok bazende zorlayarak biraz daha yapabiliyorum.hep tuvaletim var yada bana öyle geliyor bilmiyorum.Kayısı erik yemediğim zamanlarda olabiliyor o zamanda kabız olmamama rağmen yine ıkınarak yapabiliyorum.Bir kaç gündür tuvalet dışında makatta ara ara hafif ağrı var.Sanki bir şey batıyor.Başka bir rahatsızlık için gittiğim doktorda da kansızlık çıktı ve hap verdi.Bu hap kabızlık yapar mı?Bu durumlar spastik kolonla mı ilgili geçer mi geçmez mi ne yapmam gerekiyor.Hastanede kolonoskobide gözden kaçırdıklari bir şey olmuş olabilir mi? Ben çok huzursuzum ve acaba altında başka bir neden var da o yüzden mi oluyor diye düşünüp duruyorum.Her sabh kayısı erik yiyerek tuvalete çıkmamın bir zararı olur mu? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.Saygılarımla
huzursuz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 10/03/2014 15:25 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:spastik kolon 10 Yıl önce Karma: 7  
Geçmiş olsun, kolonoskopi tetkiki (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) sonrasında ‘’spastik kolon’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) tanısı almışsınız ve kolonoskopide gözden kaçırılan farklı bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak veya buradan tanıya gitmek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkikler üzerindeki yorumu benim değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımın yapması gerekir. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1