Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

İshal sonrası kabızlık
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: İshal sonrası kabızlık
İshal sonrası kabızlık 7 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Sayın Hocam

Yaklaşık 1o gün önce içmiş olduğum paça çorbası sonucu yoğun ishal oldum. ........................... ilaç aldım ve ishal kesildi.Bu sefer kabızlık başladı makat içi yanma ve acı hissi oluştu dışkılama çok zor oldu ıkınmaktan kaba etlerimde et kesilmesi oldu.Gaita ise çok katı ve dışında sümüksü bir sıvı ve vişne çürüğü renginde kana benzer şeyler vardı. ........................... şurup aldım.Gaita katılığı geçti fakat tuvalete gitme olayım çok azaldı.mesela en son salı günü çıktım yani 1.5 gündür dışkılama olmadı. Son gaitada önceki bahsettiğim sıvılar ve kan rengi yoktu.Makatta da kaşıntı var duş alırken sıcak banyo yaptım sıcak su temas edince kaşıntı oluyor.Bsur olan arkadaşımla konuştum.Taharetlenirken makatta herhangi bir meme vb şey yok. Ayrıca üç gündür idrara çıkmada zorlanıyorum kesik kesik oluyor ve hemen yapamıyorum Ayrıca kaba ayaklarıma da özellikle kaslarıma karıncalama gibi acı oluyor. bütün bunlar hocam psikolojimi de bozdu.Ne yapmam lazım kendiliğinden geçermi.

saygılarımla.
antioch (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 29/07/2016 16:45 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:İshal sonrası kabızlık 7 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızdan anlaşıldığı üzere, muhtemel bir gıda zehirlenmesi (gastroenterit) tablosu sonrasında once ishal ve ardından kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) ve makatta kaşıntı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...e-makatta-yanma.html) yakınmalarınız başlamış. Sorunun çözülebilmesi için sizin bir İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1