Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kabızlık ve kolonoskopi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kabızlık ve kolonoskopi
Kabızlık ve kolonoskopi 6 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Hocam öncelikle merhabalar.Yaşım 17.Bundan 1 ay önce kabızlık şikayetiyle doktora başvurdum kolonoskopi cihazıyla transvers kolonun orta kısımlarına kadar bakıldı.Bir şey olmadığı sadece çok ufak derecede basur olduğu söylendi.Şuan dışkım ince ve yumuşak.Her gün dışkımı yapmaktayım ................................. adlı bir ilaç kullanıyorum bunun faydası oldu sanırsam.Karın ağrım,kanama,bulantı,kusma yok çok şükür.Sizce dışkımın ince olmasından dolayı kolonoskopi olmalımıyım yoksa ilaç etkisinden kaynaklanabilirmi? Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler dilerim.
Ali..1 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 03/09/2017 19:10 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kabızlık ve kolonoskopi 6 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Evladım sana geçmiş olsun. Mesajında bir ay önce kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) yakınması ile başvurduğun hekimin sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html) tetkiki yaptığını ve basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) olduğunu belirterek ilaç tedavisi önerdiğini yazmışsın. Ayrıca, ilaç tedavisinden yarar gördüğünü belirtip, ekibimizden dışkıda incelme (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskida-incelme.html) yakınman nedeni ile kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) gerekip gerekmediğini öğrenmek istemişsin. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin muayenesi sonrasında sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği, detayları veya sonuçları, bir ilaç, tedavi veya ameliyatın gerekliliği, etkinliği yada olumsuz etkileri gibi konularda yorum yapmamaktadır. Lütfen muayeneni gerçekleştiren ve sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html) tetkiki sonrasında tedavini düzenleyen meslektaşımıza veya ekibe başvur ve sorularını onlara yönelt. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirmesi işleri daha karmaşık hale getirebilir. Acil şifa ve iyi bayramlar dileğimle.

Sevgiler,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 03/09/2017 19:22 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Kabızlık ve kolonoskopi 6 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Mrb hocam Ben yaklasik 6 yildir yeterli diskilayamama problemi ve tuvaletten sonra rahatlayamama sorunu yasiyorum cunku son 6 yildir haftada ortalama 2 yada 3 kez tuvalete cikmama rağmen tuvaletten hep yarim cikmak zorunda kaliyorum. Ayrica yine bu süre içinde midede yanma reflü ve alt karın yani bagirsaklarda aşırı gaz ve yine karinda geçmeyen siskinlik mevcut. Bunu gittiğim doktorlarda söyledi. Bu süre içinde birçok marka bilinen laksatif yada müshil içerikli durup ve hap kullandim ama yifayda göremedim gördüysem de anlik geçici olarak gördüm. Ayrica yine bilinen bagirsaklar düzenleyiciler Ve gaz gidericiler de kullandim ama sorunlarima olmadi. Son 3 yil içinde 3 kez gaita ve yine 4-5 kez de kan değerleri testi yaptirdim doktorlarin istegiyle ama olumsuz bisey cikmadi. Ultrason gibi bazi görüntüleme testleride yapildi..en son gecen yil makat muayenesi ve sigmoidoskopi yaptirdim 2016'da onda da sadece önemli sayilmayacak hemoroidlere rastlandi. doktorun dediigine göre 55 cm bi alana bakilmis dediğine göre diyorum cünkü ben hiçbirşey hatirlamiyorum en son masaya yatmistim artik Nasil bayilttilarsa insan yine az da olsa biseyler görür hisseder diye düşünmüştüm ama 5 dk Nasi gecti bilmiyorum. Sonucta bazi bildiginiz ilaçlardan verdi doktor kullandim ama yine geçici fayda gördüm sadece diyebilirim yani şikayetlerim devam ediyor. Bazi günler sabah uyandigimda karin kisminda bagirsaklarda yogun gaz sancilari oluyor. Çoğu gün birakin tuvaletimi yapmayi gaz bile cikarmakta zorlaniyorum. Sürekli gegirme ve gaz hali mevcut. özellikle karin sol tarafinda göze gelen bir sislik mevcut yani göbek gibi duruyo ama degil. özellikle sol kalin bölgesinde yani sol göğüs kafesinin alt bölgesinde bir rahatsizlik hissediyorum, gurultu,sancilari,sislik gibi ve sanki diskilama esnasinda tam refleks saglayamiyor sol bagirsak kismi.Kilom 72 boy 1.78 ve hocam yine alakasi varmidir bilmiyorum ama yine bu kabizlik sürecinde yani son 5 yildir kalpte carpinti sorunu basladi,carpintidan kastim ekstrasistol yani günde ortalama 300 civari teklemem de oluyor.holter çektirdim 3-4 kez ves sayisi ortalama 300 diyebilirim bu da ayrica cok rahatsizlik veriyor. Yine bu kabizlik problemiyle beraber ciltte özellikle yüzde ve kafa derisinde pullanmalar dökülmeler gibi deri sorunlari oluyor. Son olarak da hocam her ne kadar büyük tuvalette cok sorun yasasam da idrara cikmamda tam tersi etki oluyor yani sürekli idrara cikasim geliyor. Beslenme olarak sebze meyve türü de yiyorum ama bu konuda etkisi pek olmadi ayrica sürekli seker ve tatli türü yemek zorunda kaliyorum istemesemde.. Cünkü bu tür gidalar aslinda zararli yani bagirsaklarda kötü bakteri yayiyormus galiba ama bir tür bagimlilik gibi ben yemeyi istemesemde vücut istiyor bu bahane degil bastiramiyorum cünkü çocukluktan beri bu tür gidalar yedigim icin sanirim vücut bagisiklik yapmiş.. Yani yemek yada kahvalti etmesem bile bi paket bisküvi yada bi gofret doyuyuyor ve normal yemeğe de cok ihtiyac hissetmiyorum. Ama normal bir kahvalti yada yemek öğününde bir sulu yemek yesem şekerli gidaya yine ihtiyac duyuyorum.hocam uzun oldu biraz kusura bakmayın umarim şimdiden cok tesekkürler diyorum..
linux (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Kabızlık ve kolonoskopi 6 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda dışkının tam boşalmaması, aşırı gaz ve karın şişkinliği yakınmalarınız nedeni ile çeşitli tedaviler kullanmanıza rağmen, yakınmalarınızda bir düzelme olmadığını belirtmişsiniz. Size makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-muayenesi.html) ve sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html) uygulandığını ve hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html) sorunu belirlendiğini yazmışsınız. Yakınmalarınız: huzursuz bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/irritabil-huzursuz-bagirsak-sendromu.html), basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html), makat yırtığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektal-prolapsus-makat-sarkmasi.html), kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html), anismus (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anismus.html), bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), bağırsağın divertiküler hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsagin-divertikuler-hastaligi.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/soliter-rektal-ulser-sendromu-2.html) vb. nedenlerle görülür. Bu tür durumda incelemelere detaylı bir makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) ve anoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/anoskopi.html) tetkiki ile başlanır. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 20/11/2017 10:27 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1