Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kronik
Kronik 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Selam sayın hocam öncelikle buradan bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Ben 34 yaşında erkeğim. Yaklaşık 16-17 yıl önce kıl dönmesiyle tanıştım ve 2 yıl aralarla 3 kez cerrahi op.la tedavi oldum. Ama genede tekrar etti. En son 11 yıl önce ameliyat oldum ama 1-2 yıl içinde gene nüksetti ve bende daha sonra hiç bir tedavi uygulamadım. 10 yıl dan fazla bir süredir bununla yaşıyorum bazen çok şiddetli enfeksiyon sorunları oluyor ama patlayıp enfeksiyon akınca rahatlıyorum onun dışında bazen akıntı oluyor bazen aylarca akıntı olmuyor. Size sormak istediğim tedavi olmamanın kalıcı ve tehlikeli bir hasara yol açma riski varmıdır. Birde eğer tedavi olmak istersem nüksetme riski açısından hangi tedavi şeklini tercih etmeliyim tekrar ameliyat mı yoksa gümüş-nitratmı.
Şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.
ufox (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun. Durumunuz h... 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Durumunuz hayli komplike olan kıl dönmesi sorunlarından bir tanesi. Kıl dönmesi tedavi edilmezse kuyruk sokumunda sizde olduğu gibi apse ve akıntılar sürekli bir hal alır, bu da vücuttaki böbrek, kalp vb. hayati organları enfeksiyon riski altında bırakır. Yıllarca süren kronik, iltihabi akıntılar sonrasında kuyruk sokumunda az sayoda hastada epidermoid kanser gelişebilir. Size hangi tedavi yönteminin uygun olduğuna gelince bu konuda sanal ortamda yorum yapmanın çok uygun olmayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kildonmesisikayeti.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1