Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

merhaba hocam ben 21 yaşındayı...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: merhaba hocam ben 21 yaşındayı...
merhaba hocam ben 21 yaşındayı... 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam ben 21 yaşındayım... 1 yıldır kuyruk sokumumda bir şişkinlik var...Geçen gün Hemoroidden dolayı genel cerrah'a gittim.. Kendisi tedavi esnasında sende kıl dönmesi var ameliyat olman gerekiyor dedi.. Ben üniversitede okuyorum ve ancak 1. dönemin sonunda tedavi olabilirim... acaba bu önümüzdeki 3 ay içinde herhangi bir sorun olur mu... ağrım ve sızım yok.. sadece çok nadir akıntı oluyor.. Ayrıca gümüş nitrat ve fenol yöntemi aklıma yattı.. bu yöntemin zararı yoktur umarım....
semihergin18 (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun. Kıl dönmesi... 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Kıl dönmesi hastalığında ne zaman sorun gelişeceği pek belli değildir. Yıllarca sessiz de kalabilir, 1 ay içinde size sorunda çıkarabilir. Bu nedenle hiçbir hekimin ''bu kıl dönmesi size şu tarihte sorun çıkartır'' gibi bir yanıt veremez. Kıl dönmesinin ameliyatsız tedavisinde, gümüş nitrat ve fenol kullanılmaktadır. Gümüş nitrat düşük konsantrasyonlarda kullanıldığında vücuda zararlı bir etkisi yoktur, zira bu tür % 1’lik gümüş nitrat uzun yıllardan beri geniş yüzeyli vücut yanıklarında bile kullanılmaktadır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kildonmesisikayeti.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1