Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Yaklaşık 3 ay önce kuyruk soku...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Yaklaşık 3 ay önce kuyruk soku...
Yaklaşık 3 ay önce kuyruk soku... 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Yaklaşık 3 ay önce kuyruk sokumumda kızarıklık ve kaşıntı ile doktora baş vurdum.Kıl dönmesi başlangıcım olduğu ve o bölgeyi traş edip temiz tutmam gerektiği önerilerek 40 gün sonra kontrole gelmem söylendi.Ama 1 ay gibi bir süre sonrasında o bölgede şişlik ve sertlik oluşmaya başladı ve bir kaç gün önce de o bölgeden enjektör yardımıyla apse aldırdım.Çünkü dışarı kendiliğinden bir akıntım olmuyor ve oluşan apse beni çok rahatsız ediyor. Ameliyatsız tedaviniz hakkında geniş bilgi almak istiyorum.Operasyon kaç seans veya ne kadar zaman alıyor.O bölge cerrahi operasyon olmadanmı oyulup temizleniyor ve tedavi süreci nasıl işliyor.Operasyon geçirdiğimde bunun maddi tutarı ne kadar olacaktır?Ayrıca operasyon sonrası normal ameliyat gibi yara, mansuman,veya akıntı gibi şeylerle karşılaşacakmıyım?En kısa zamanda sorularımın cevabını bekliyorum.Teşekkürler.
storm_19_ (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun, yazdıkların... 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, yazdıklarınızdan apseleşmiş bir kıl dönmesi (pilonidal sinüs) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Apse durumunda sadece antibiyotik vererek bu iltihap durdurulmaya çalışılır, sizde yapıldığı gibi hafif olan iltihap durumlarında şırınga ile apse çekilebilir veya apse cerrahi olarak yarılarak boşaltılabilir. Bu üç yaklaşımın içinde en etkili olanı tabii ki apseyi şırınga ile boşaltmaktır. Sizin tedavinizde bence en etkili yöntem cerrahi olarak kıl dönmesi (pilonidal sinüs) apsesinin boşaltılmasıdır. Bu kıl dönmesi (pilonidal sinüs) apsesinden sonra o bölgenin tam iyileşmesi 1-2 ay sonra olacaktır. Siz iltihap kuruduktan sonra bana muayeneye gelebilirsiniz. Şayet İstanbul’da oturuyorsanız, bu hafta içinde gelmeniz tedavi planınızı daha rahat yönlendirmemizi sağlar. Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) için kaç seans lokal tedavi olunacağı ve tedavi maliyeti bana en sık olarak yöneltilen sorulardır. Muayene etmeden bu konuda cevap vermek mümkün değildir, zira her hasta kendi içinde değerlendirilir ve tedavi yöntemi tek tip değil, birkaç tiptir. Bazı hastada tek delikli kıl dönmesi (pilonidal sinüs) olup sadece o halledilirken, bazı hastada birçok delik olup ona göre tedavi yapılır ve bazı hastada da sizde olduğu gibi iltihaplı iken girişim yapılır ve bu durumda 2 aya yakın bir zaman diliminde tedavi yapılır. Bu nedenle her kıl dönmesinin (pilonidal sinüs) tedavisi ve maliyeti farklıdır. Benim önerim net olarak şudur, İstanbul içinde veya İstanbul’a yakın bir ilde oturuyorsanız gelin hafta içinde ben göreyim. İstanbul’a uzak bir yerde veya yurt dışında oturuyorsanız, bu şekilde çok hastam var ve onlara önce apseyi cerrahi olarak yardırıp bana 1-2 ay içinde muayeneye gelmelerini öneriyorum. Zira bildiğiniz gibi, 27 Kasım Cuma günü itibari ile Kurban Bayramı tatili başlıyor ve hastaların sorunları da çoğunlukla tatil dönemlerinde aciliyet gösterir. Bu nedenle, yarın itibari ile başlayan haftada ya apseyi bir Genel Cerrahi Uzmanı’na gösterin, yada yakınsanız bana gelin.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.kildonmesisikayeti.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1