Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

KIL DÖNMESİ ŞÜPHESİ
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: KIL DÖNMESİ ŞÜPHESİ
KIL DÖNMESİ ŞÜPHESİ 9 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
iyi geceler hocam. ben makatın hemen 1-2 cm üstünde özellikle de otururken oluşan batma- hafif acı şeklinde şikayetim sonucu 1 kaç ay önce genel cerraha muayene oldum.( bazen de makat ağzında hafif kaşıntı-sızı oluyor fakat akıntı kanama yok.) doktorum başta kıl dönmesinden şüphelendi ama ultrason sonucu: perianal bölgede cilt altı yerleşimli 10x0.8 mm boyutlarında yoğun içerikli koleksiyon izlenmektedir şeklinde çıkınca net bir teşhis söylemeden cerrahi operasyon yapılacak dedi. ben de korktuğum için yaptırmadım. hocam size sorum şudur: 1. sizce bu durum ne olabilir? kıl dönmesi mi başka bir rahatsızlığa mı benziyor? 2. anal bölgeye yapılacak cerrahi operasyonlarda gaz ve dışkı tutamama riski olduğunu duydum. bunun ameliyat hariç bi çaresi yok mudur?
kerim34 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:KIL DÖNMESİ ŞÜPHESİ 9 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak veya buradan tanıya gitmek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkikler üzerindeki yorumu benim değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımın yapması gerekir. İkinci görüş almak için, İstanbul’da kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1