Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

iltihap sorunu
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: iltihap sorunu
iltihap sorunu 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
iki yil önce basur sikayetiyle gittigim viyanadaki bir hastanede ameliyat oldum.iltahapli bölgeyi bosaltmak icin plastik bir (hortum) taktilar ve iki yildir sürekli akinti devam ediyor iltihap sorunu sanirim hallolmadi bu nedenden dolayi size gelip tedavi olmak istiyorum bu konuda beni tedavi edebilirliginiz imkan dahilindemi bilgilerinize saygilarimla
orc (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:iltihap sorunu 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, öncelikle bahsettiğiniz sorun basur yada hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) olmasa gerek. Muhtemelen sizde iki yıl önce makat apsesi, yada diğer adları ile anal apse, anorektal apse, perianal apse (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-...ar/makat-apsesi.html) sorunu varmış ve bu boşaltılmış diye düşünüyorum. Size uygulanan bu girişime, apse drenajı işlemi adını veriyoruz. Daha sonrasında da hastaların % 40-50’sinde olduğu gibi sizde de, muhtemelen akıntı nedeni olarak makat fistülü, yada diğer adları ile anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) gelişmiş. Bu tür durumda fistülün uzun süredir olması durumunda, komplike olup olmadığını anlamak için ilaçlı (kontrastlı) pelvik manyetik rezonans görüntüleme veya MRG (www.hemoroiduzmani.com/180/arastirma-yon...e-endorektal-mr.html) tetkiki ve makat fistülüne neden olan iltihabi bağırsak hastalığı gibi bir sorun olup olmadığını anlamak için kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) yapmak yararlı olur. Sonrasında da hangi tedavi yönteminin uygulanacağı belirlenebilir. Türkiye’ye gelmeyi arzu ederseniz aşağıdaki telefon numarasından randevu almanız mümkündür.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/drtaviloglu
www.youtube.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1