Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makattan Apse Boşaltılması ve Tavsiye
(2 inceleyen) (2) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makattan Apse Boşaltılması ve Tavsiye
Makattan Apse Boşaltılması ve Tavsiye 15 Yıl önce  
Hocam Merhaba,
Isminizi eski bir hastaniz olan bir yakinimdan aldim. Umarim rahatsiz etmiyorumdur.
Bu yilin mart ayinda bir perirektal abse hasil oldu bende. Yuksek ates ve agriyla ortaya cikinca Cenevre Tip Fakultesi Hastanesi'nde acil bir ameliyatla abse bosaltildi.
Iltihabin iyice akmasi icin "petzer" tabir edilen bir dren takildi ve o vaziyette 6 gun hastanede kaldim. Akabinde yara kapanmadi ve bir fistul olustu. Fistulden kurtulmam icin de ayni hastanede, Proktolog Dr. Bruno Roche tarafindan 25 temmuz'da ikinci bir mudahale yapildi.
Fistulun bir kismi kaslardan gectigi icin "flap kaydirma" yontemi uygulandi. Ancak mudahalenin uzerinden 6-7 hafta gecmesine karsin fistul kapanma egiliminde degil. Hergun iltihap akintisi devam etmekte, zaman zaman da agri olmakta. Dr. Roche bu haftaki kontrolde 3 ay daha beklemekde yarar olacagini soyledi. Eger bu sure icerisinde iyilesme gorulmezse farkli bir yontemle yeni bir cerrahi mudahale gerekecekmis.
Fistulden mustarip bazi hastalarin 10-11 defa ameliyat edildiklerini, zahmetli bir sorun oldugunu biliyorum ama yine de Istanbul'da da konunun uzmanlarindan biriyle konsultasyon yapmak arzusundayim. Proktoloji sizin uzmanlik alanlariniz arasinda midir ? Degilse bana ne ve/veya kimi onerebilirsiniz ?
Ilgi ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Saygilarimla.
Misafir1 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makattan Apse Boşaltılması ve Tavsiye 15 Yıl önce  
Proktoloji benim ana uğraşı alanlarımdan birisidir. Ancak, sizin hayli komplike bir sorununuz var, sanal olarak yardımcı olabilmem güç, geldiğinizde görüşebiliriz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.hemoroidbilgisi.com
Korhan Taviloğlu (Ziyaretçi)

Son Düzenleme: 13/09/2009 23:32 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1