Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fistül/Gevşek seton tekniği
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fistül/Gevşek seton tekniği
Anal fistül/Gevşek seton tekniği 2 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
Merhaba iyi forumlar, iyi calışmalar.

Yaklaşık 1 yıldır anal apse sorunu ve ardından gelişen fistül rahatsızlığı yaşadım. En son perianal fistülüme elastik iple gevşek drene seton takıldı. Setonla ilk ayım dolduktan sonra kontrole gittiğimde, üniversite hastanesinde ki doktorum durumda iyileşme olduğunu elastik ipi, yani setonu çıkaralım dedi.

Ben doğrusu biraz şaşırdım, çünkü seton halen drenaj işlemi görüyor ve iltihabi akıntı az da olsa devam ediyor. "bunu direkt kesip dogal yollarla çıkarınca kanal kapanıyor mu?" diye sordum haliyle. Evet dedi ve iltihabi akıntı kuruyacak ve kanal zamanla kapanacak" diye ekledi.Bir çok makale ve hekim görüşü okudum ama bu tarz bir yönteme hiç rastlamadım. Nitekim Korhan hocamın tedavi yöntemini okuyanlar iyi bilirler ki, gevşek drene seton iki aşamalı olarak gerçekleşiyor. Velhasıl setonu bir ay bekletme ve sonrasinda çıkarma kararı aldık.

Özetle hocam genel tabloya baktığınizda, fistül yoluna takılan gevşek seton doğal yollarla yerinden söküp alınarak tedavi tamamlanmış olabilir mi? zira ek bir işlem ve ameliyat olmaksizin? doğrusu ciddi kaygılarım var. şimdiden teşekkürler
loki (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fistül/Gevşek seton tekniği 2 Yıl, 12 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Ekibimiz bir girişim veya ameliyat sonrasındaki sorular ile ilgili sanal ortamda yorum yapmamaktadır. Lütfen ilgili cerraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. Hastanın ameliyat sonrasındaki ilk üç aylık dönemde ilgili cerrahın takip ve tedavisi altında olması gerekir. Bu dönemin sonrasında sorunun devam etmesi halinde, yalnız proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1