Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

3. ameliyatı olmak istemiyorum...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: 3. ameliyatı olmak istemiyorum...
3. ameliyatı olmak istemiyorum... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam.. 14 şubat 2006 yılında makatımda yırtık ve iç hemoroid olduğu, doktorum tarafından söylenip ameliyata alındım..ameliyattan 3 sene sonra 16 şubat 2009'da tekrar şiddetli ağrı ve kanama ile doktoruma gittim ve benim tekrar makatımın yırtıldığını ve müdahale gerektiğini söyledi.. ve aradan bi sene geçti son 1 aydır kanamam ve 10 gündür de şiddetli ağrım mevcut..tuvalet ihtiyacımı giderdikten sonra 5-6 saat ağrı sebebiyle yatmak zorunda kalıyorum..dışarı çıktığımda kanama oluyor..sanki makatımda boğum boğum bişiler var ve dışkımı çıkarmaya engel oluyor..tuvalete gitmeye korkuyorum..diğer mesajlarınızı okudum ve sanırım bendeki kronik kabızlık sebebiyle bu oluşan şey kronik anal fissür.ikinci ameliyatım sonrası doktorumun söylediği şey çok daha korkutucu ''böyle giderse tuvaletini tutamaz hale gelirsin, ordaki kasları siniri kestikçe bu gerçekleşir''..3. ameliyatı olmak istemiyorum psikolojim bozuldu artık !!
the_ozenc (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Haklısınız zor bir durum, anca... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Haklısınız zor bir durum, ancak tedavisi yok değil. Bence sizde muhtemelen kronik kabızlık, makat sarkması (rektal prolapsus) ve makatta çatlak (kronik anal fissür) benzeri sorunlar var. Ancak, burada kalın bağırsak içinde ek bir sorun olmadığından emin olmak gerekir, bunun içinde en güvenli araştırma yöntemi kolonoskopidir. Kalın bağırsağın içerisinde ek bir sorun olmadığından emin olduktan sonra, mevcut sorun ne ise, size ona yönelik tedavi yapmak gerekir. Doktorunuzun da belirttiği gibi , makata çatlağınının o bölgedeki sinirin kesilmesi ile iki kez tedavi olmuşsunuz, bir kez daha bu tür bir girişim uygulanırsa en az % 20 gibi bir oranda gaz ve dışkı tutamama gibi bir komplikasyona açık hale gelirsiniz. O nedenle, siz özelinizde bundan sonraki tedavi adımlarının çok ama çok dikkatle atılması gerekir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.makattacatlak.com
www.robotcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1