Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

anal fissür ilerlerse ne olur?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: anal fissür ilerlerse ne olur?
anal fissür ilerlerse ne olur? 12 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
İyigünler,
Yaklaşık 2 ay önce önce sadece küçük kanama şikayetlerim vardı.Ardından tuvalete gitmede zorluklar yaşadım.Bu olayların başlangıcından 2 hafta sonra doktora gittiğimde 10 günlük bir süre boyunca oturma banyosu ve ................ adlı ilaç verildi ve makatın hemen dışında çatlak olduğu söylendi.10 gün sonra kontrole gittiğimde yaranın iyileşmediği ve ameliyatın şart olduğunu söyledi doktor hanım.Fakat daha önce internette yaptğım araştırmalarda ameliyatın ilerleyen yaşlarda bazı problemlere sebep olduğunu okumuştum o yüzden bende başka bir uzmanın daha fikrini almak üzere gittim.O uzmanda bana yemek düzenimle ilgili ve bir süre daha oturma banyolarıma dikkat etmemi önerdi.İlerde çocuk sahibi oldugumda eğer anal fissür ameliyatıda olursam dışıkıyı tutma ile ilgili problemler oluşabileceğinden bahsetti.Posalı yiyecekler yemeğe ve bol bol su içmeye dikkat ediyorum.Sadece zamanım olmadığı için oturma banyosunu çok yapamıyorum.En son doktora gitmemin üzerinden 1 ay geçti.O zamanlar sadece katı dışkı oldugu zaman ağrı oluyordu fakat uzun zamandır dışkılar yumuşak olmasına rağmen tuvalete gitmemin 5 dk sonrasında giderek artan ağrılarım oluyor.Çok ilginç bir şekilde sadece yürüdüğümde hemen bu ağrıları azaltabiliyorum.Ağrı kesicilerde hemen işe yaramıyor ve arada sapmalar olsa da genelde düzenli tuvalate çıktığım içinde hergün ağrı çekmek sosyal yaşamımı oldukça etkiliyor.Acaba anal fissürüm ilerlemiş olabilir mi?Kesin bir sonuç için ameliyatı önerir misiniz?İlginze şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
elm (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 09/02/2012 19:30 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:anal fissür ilerlerse ne olur? 12 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) tanısı almışsınız ve ilaç, diyet ve oturma banyosu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../oturma-banyosu.html) gibi tedavi yöntemlerinden yarar görmemişsiniz. Sizi muayene etmediğim için, maalesef ‘ameliyat öneririm veya önermem’ gibi iddialı ifadeler kullanabilmem mümkün değil. Sadece ameliyat öncesinde Nitrogliserin krem, Botoks enjeksiyonu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html) ile % 85 gibi ciddi başarı elde edilebildiğini size ifade edebilirim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1