Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta çatlak
Makatta çatlak 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra makata elimi sokup dışkı kaldımı diye kontrol ediyorum çünkü dışkı kalırsa apandisit yada başka bir hastalık olur diye korkuyorum alışkanlık haline geldi ve çatlaklar oluştu.yardımlarınızı rica ediyorum
emirhan0606 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 09/06/2014 12:27 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:makatta çatlak 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, parmakla bakiye dışkı kalıp kalmadığını kontrol ettiğinizi belirtmişsiniz. Öncelikle, bilmeniz gereken bilimsel bir gerçek var, dışkının tam boşalamadığı durumlar (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...tam-bosalmamasi.html), apandisit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/apandisit.html) gibi bir soruna neden olmaz. Biz parmak desteği ile dışkılamaya, sıklıkla dışkılama zorluğu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html) olan hastalarda rastlarız. Dışkılama zorluğu nedenleri arasında da sizin belirtmiş olduğunuz makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) sorunu da yer alır. Sizin bu konuda detaylı bir muayeneden geçmeniz gerekir, şayet kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Makatta çatlak 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
hocam çok teşekkür ediyorum korkularım ve şüphelerimden kurtulmuş oldum bir sorumdaha olacak hocam peki bir pskiyastrise gitmelimiyim çünkü içimde hep korku oluyor her tuvalette kontrol etmek ihtiyacı duyuyorum kendimi yenemiyorum çünkü dışkılama zorluğu yok rahat çıkabiliyorum ama aklıma korku geliyor şu aralr çatlak oluştu
emirhan0606 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph

Cvp:Makatta çatlak 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Tekrar geçmiş olsun. Psikiatri Uzmanı’na muayene olmanız yarar sağlar, ancak yanıtımda açıkça belirttiğim gibi sizin mutlaka bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene ve tedavi olmanız gerekir, zira anlattığınız durum sizde ‘’dışkı boşaltımı’’ ile ilgili bir sorun olduğunun göstergesi.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1