Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür ve kaşıntı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür ve kaşıntı
Anal fissür ve kaşıntı 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar ...................... üniversitesi tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi olarak kendi hocalarımdan çekindiğim için sizlere yazma gereği duydum . Makatımda kaşıntı var ben hala çözümünü bulabilmiş değilim . Konuya bir resim ekliyorum sanırım çatlak var gibi görünüyor amma velakin ağrı kanama gibi bulgular söz konusu değil sadece aşırı kaşıntı ve tahriş pişik olmuş gibi makatım , sizce durum nedir hocam yardımcı olursanız sevinirim . Sevgiler ve saygılar benden
albertdesalvo (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 28/10/2015 12:35 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissür ve kaşıntı 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Hocam resim upload edemiyorum malesef
albertdesalvo (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph

Cvp:Anal fissür ve kaşıntı 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Sevgili kardeşim,

Öncelikle, geçmiş olsun. Makatta kaşıntı yakınmanız: gıdalara bağlı; çay, kahve, karbonatlı içecekler, süt ürünleri (süt, ayran, yoğurt ve peynir), domates, ketçap, çikolata, fındık, kola, bira, kaju, acı, ekşi ve baharatlı gıdaların fazla tüketimi, ilaçlara bağlı: bazı gut, romatizma ve enfeksiyon ilaçlarının kullanımında, enfeksiyonlara bağlı: makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html), uçuk (Herpes simpleks virüsü - www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), parazitler (oksiyür veya kıl kurdu), mantar (Candida albicans), frengi (sifiliz), basur (hemoroid - www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html), makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), anal kriptit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anal-kriptit.html), ülseratif kolit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), habis melanom, proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), Paget hastalığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...paget-hastaligi.html), makatta ıslanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...akatta-islaklik.html), dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) vb. durumlarda görülür. Sizin cesaretinizi toplayarak fakültenizdeki Genel Cerrahi hocalarınıza muayene olmanız yararlı olur. Bir doktor adayı olarak, bu konuda utanma duygusunun anlamsız olduğunu kabullenmeniz gerekir. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı sanal ortamda hastalara mesaj, fotoğraf veya video görüntüsü üzerinden tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Resim ile tanı koymanın etik olarak çok ciddi sakıncaları olduğunu yine bir doktor adayı olarak sizin bilmeniz gerekir. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 28/10/2015 12:50 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1