Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür ve kolit
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür ve kolit
Anal fissür ve kolit 7 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
merhaba doktor Bey, benim yaklaşık 4 aydır bir iyileşip bir tekrar oluşan 2 fissürüm var, biri 6 diğeri 12 yönünde . daha önce yaşadığım şehirde (1 ay önce başka bir şehire hatta beldeye taşındım) bir proktologa gittim, gittiğimde bir tanesi iyileşmiş diğeri duruyordu, bazı tetkikler yapıldı, dışkıda gizli kan tespit edildi, kolonoskopi ve biyopsi oldum kronik nonspesifik kolit çıktı. fakat bir tedavi verilmedi çünkü benim ne kanlı ishal ne de benzeri bir şikayetim yok. tek derdim fissürler, proktolog fissürlerin kolitten kaynaklandığını söyledi, gastro doktoru alakalı değil dedi. yapma bir ilaç verildi (gnt'li değil), kullandım iyi de gelmiş gibiydi. daha sonra oldukça uzak bir yere taşındım ve sıkıntılar geri geldi. ben peçetede bugüne kadar sadece bir kaç kere iğne ucu kadar kan gördüm, ağrı sadece bir kaç kere orta şiddette oldu, onun dışında hep sızı şeklinde, yırtığın bir tanesinde memeleşme var, hatta ödemli gibiydi fakat 1-2 kere denize girdim bugünlerde sanırım ödemi indirdi ama deri çıkıntısı inmişte olsa var. tuvalet konusunda sıkıntım çok yok, kabız değilim çok az sızı oluyor o kadar ama genel olarak hep bir rahatsızlık var o bölgede. kusura bakmayın bu kadar uzatmamın nedeni, tarafınıza muayeneye gelmek istiyorum, İstanbul'a 5-6 saatlik uzaklıktayım. Fakat bazı şeyleri önceden bilmem gerekiyor, dediler ki kronik nonspesifik kolitin olduğu sürece ameliyat ya da botox hem uygun değil hem de yine oluşacağı için anlamı yok, bir de skin tag olduğu için botox etkisini fazla göstermiyormuş. bu bilgi kirliliği yüzünden kafam oldukça karışık. lütfen yardımcı olur musunuz? (belki de muayeneye geldiğimde ilaç vericeksiniz bilmiyorum çünkü çok sıkıntım yok ama tam olarak geçmiyor da)
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissür ve kolit 7 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda, size kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) tetkiki sonrasında nonspesifik kolit ve anal fissür (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) tanısı konulduğunu ve tedavinizin düzenlendiğini, ancak yakınmalarınızın düzelmediğini belirtmiş ve ekibimizden Botoks tedavisinin (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html) etkinliği hakkında görüş istemişsiniz. Ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin muayenesi ve tedavi önerii sonrasında, hastaların veya yakınlarının sorularına yorum yapmamaktadır. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirmesi uygun olmadığı gibi, bazı durumlarda işleri daha karmaşık hale getirebilir. Sosyal medya ve forum üyelerimizin % 65’i il dışı ve yurt dışı hastalardan oluştuğu için, bu hasta grubunda uygulamamızda bir değişiklik yapmamaktayız. Lütfen tedavinizi düzenleyen veya yürütmekte olan meslektaşımıza başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1