Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makattan Kanama hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı?
Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Spina Bifida lıyım. Nerojen Mesanem var idrarımı boşaltamıyorum boşaltmak için ilaç kullanıyorum.
Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra tuvalet kağıdına sümüksü bir madde geliyordu bunun üzerine 4-5 yıl önce gaita testi yaptırdım temiz çıktı. 10 gündür büyük tuvaletimi yaparken ve küçük tuvaletimi de yaparken makatımdan aşırı kan geliyor . Bunun üzerine 2 gün önce dahiliye poliklinigine başvurdum kanın resmini doktor a gösterdim kanın temiz oldugunu söyleyerek genel cerrahiye yönlendirdi.
Genel cerrahi total kolonoskopi istedi ama hastane şubat ortasına anca gün verdi !
Bunun üzerine aynı hastanenin aciline başvurdum rektal tuşe yapıldı normal dendi , kan testi yapıldı kan değerim de normal dendi ilaçlar verildi ( ................................... mg ; ................................... mg ; ................................... Süspansiyon.).
Kanama devam ediyor kolon kanseri olabilirmiyim , yoksa başka hastalıklarda var mı bu belirtiyi gösteren ?
Kolonoskopi için 1 ay beklemem sakınca yaratır mı tedirginim ?
nej (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 12/01/2019 16:54 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Çok sık olarak merak edilen bir konuyu gündeme getirmişsiniz. Kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html), parmak kalınlığında ışıklı ve kıvrılabilen hortum şeklinde bir cihaz ile (endoskop), makattan girilerek, kalın bağırsağın tamamının bir monitörde incelenmesi işlemidir. Kolonoskopi: 50 yaş ve üzerindeki hastalarda bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) taramasında, bağırsak poliplerinin (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html) alınması ve takibinde, bağırsak kanserinin takibinde, ailede bağırsak kanseri veya FAP (çoklu bağırsak polibi) hastalığı varsa, iltihabi bağırsak hastalığının (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) takibinde, makattan kanama varlığında, nedeni bilinmeyen kansızlığın araştırılmasında, dışkıda gizli kan varlığında, kronik kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), vb. sorunların varlığında istenilmektedir. Makattan kanama varlığında, bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html); tüm yaş gruplarında olguların % 3-4’ünden ve 50 yaş üzerinde ise % 10’undan sorumludur. Bağırsak kanseri gelişiminin 5-10 yıl arasında bir süre alması nedeniyle, bir veya iki aylık kolonoskopi bekleme sürelerinin hastalarda sorun yaratmayacağı öngörülür.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Danışmak istediğim bir durum daha var .
Kanama her ufak tuvaletimi yaptığımda ıkındığımdan dolayı geliyor.
Kolonoskopi için ancak şubatın ortasına gün alabildim.
Kolonoskopi de teşhisi konulup ona göre bir tedavi yolu izleneceğinin farkındayım , ama yaklaşık bir ay
süresince bu durumda kan kaybım olacak ki büyük tuvaletimin dışında her idrar boşaltmamda da yaşıyorum bu durumu.
Bu kanamayı durdurabilecek ilaçlar mevcut mu günümüz de ?
nej (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Tekrar geçmiş olsun. Muayene edilmeyen bir hastaya sanal ortamda, herhangi bir tetkik, ilaç yada tedavi yöntemi veya uygulama önerilmesi uygun değildir ve kanunla da kısıtlanmıştır. Bu tür bir görüş bildirebilmek için, sorunu tam olarak anlamak gerekir ve bunun için ise, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur.

Saygılar,

Taviloğlu Proktoloji
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph

Cvp:Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Spina Bfidalı olduğum için latex(lateks) den imal edilen nesnelere karşı allerjik reaksiyon gösteriyorum astım krizine benzer ağır belirtiler gösteriyorum (nefes alamama kızarıklık vb) kolonoskopi cihazının kalın barsağa giren kısmı latex den mi ?
nej (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Kolonoskopinin gecikmesi kanser riski yaratır mı? 5 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Kullandığımız endoskopi firması genel merkezinden, kolonoskop ucunun tamamen lateks’ten oluşmadığı,ancak lateks içerdiği ve tüm kolonoskoplar için bunun geçerli olduğu bilgisini verdiler. Bundan sonraki sorularınızı, ilgili tetkiki gerçekleştirecek meslektaşımıza yöneltmenizi rica ederim.

Saygılar,

Taviloğlu Proktoloji
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 07/02/2019 15:02 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1