Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 123
BAŞLIK: Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri
Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
merhaba doktor bey;
benim babaannem 74 yasında.bir bucuk sene önce kadın hastalıklarından ameliyat oldu.bundan bir ay önce kanaması basladı.doktor bir problem olmıyacagını söyledi.daha sonra ishal karın agrısı ve şişliği seklnde belrtiler basladı.agırlaşınca doktoruna basvurduk.doktor parca oluştugunu ve bu parcanın bagırsağa zarar verdiğini diğer cerrah doktorlarla ameliyata gireceklerini söyledi.ameliyatta parcayı aldılar ancak bagrsaga zarar verdiği için bagırsagı dısarı aldılar ve kolostomi torbası takıldı.ameliyattan sonra dikişlerde problem yasadık,dikşlerden sıvı gelmeye basladığı için dikişlerden üç tane actılar.üç hafta sonra karnında agrı ve şişlik yemek yiyememe geğirme ve bulantı basladı.karnından gelen sıvı koyu sarı rengini aldı,kolostomi torbası çalşmamaya baslayınca içine aktıgını ve hemen ameliyat olması gerektiğini söyledi.3 gün önce ameliyat oldu içini temzledklerini ancak böbregin iflas etme derecesine geldiğini dikş atmadklarını posetle kapatp gözlemliceklerini söyledi.su an makinaya bağlı ve yogun bakımda ve ben cok endişeliyim.bunlar bize daha yeni sölenenler.bir anda bağırsakta sorun olşması bizi cok sasrttı.lütfen bize biraz acıklama yapablrmisiniz.şimdiden teşkkrler...
naz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 04/07/2017 10:20 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Babaanneniz için çok geçmiş olsun, bu denli bilgi ile size benim yardımcı olabilmem mümkün değil, zaten bu husus sitemdeki üyelik bölümünde de belirtilmiştir, başka bir doktorun tedavisi altında olan veya ameliyatın birinci ayının içinde olan hastalarda, ben deontolojik prensip gereği sanal ortamda yorum yapmıyorum. Yazdıklarınızdan anlaşılan, 74 yaşındaki babaaanenizde muhtemelen bir kadın hastalıkları (jinekolojik) uru olduğu ve bu tümörün bağırsak içine girdiğinden hastaya kolostomi adını verdiğimiz bağırsağı tıkanıklık dolayısı ile saptırma işleminin yapılmış olduğu anlaşılıyor. Kolostominin çalışmaması birçok nedenden dolayı olabilir, ancak bunun nedenlerini en iyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Böbreğin iflas etmesi, sanırım iltihabın kana karışması (sepsis) nedeniyle olmalı ve bu nedenle de bizim Bogota bag adını verdiğimiz karına poşet uygulaması yapıldığını tahmin ediyorum. Başta da belirttiğim gibi size bundan öte yardımcı olabilmem mümkün değil, doktorunuzun önerilerine kulak vermenizi ve sabırlı olmanızı öneririm. Acil şifalar dilerim.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
cvp verdiğinz için ve bilgileriniz için çok tşkkrler saygılar.
naz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 13 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
değerli hocam merhaba

ben 33 yaşındayım yaklaşık olarak 8-9 seneden beri bir hastalığım var özelikkle son 3 senedir çok sıklaştı nöbetler ayda 2-3 defa yakalanıyorum ve bir geldiği zaman iyileşme süreci 4 günü buluyor. Hastalığın başlangıcı ishal durumu ile başlıyor sonraki gün kabızlık , bağırsak gazı çıkaramama iyi ce tıkanma yukarıya mideye doğru karın bölgesini kaplayan bir kramp şeklinde ağrı tüm karını esir ediyor ve ardında kusma ile az rahatlama oluyor son safhasında tekrar amel ile geçiyor ama bu süreç 4 günü buluyor çok sıklaşmaya başladı korkuyorum artık gitmediğim bölüm kalmadı açıkçası kolonoskopi dahi yapıldı en son 2 sene önce gittiğim gastroentoloji doktoru beni akdeniz ateşi prof .na yönlendirdi ve o teşhis konuldu ama akdeniz ateşi değilim kendim internettende araştırıyorum anladığım kadarıyla bağırsaklarımda problem var sizin methinizi çok duydum sizin yardımlarınızı rica ediyorum artık hayatımın akışı bozuldu sürekli hastalık sizin yorumunuz ne olabilir

saygılarımla
seaerol (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Son Düzenleme: 04/07/2017 10:21 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 13 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun. Yakınmalarınız iltihabi bağırsak hastalığı, bağırsak yapışıklığı, bağırsakta polip, tümör, ailevi akdeniz ateşi (FMF hastalığı), vb. nedenlerle olabilir. Sizde muhtemelen ince bağırsak araştırması da yapmak gerekir. Tanı amaçlı yapılıp yapılmadığını bilemiyorum, ancak ilaçlı ince bağırsak fimi (enteroklizis - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/enteroklizis.html) ve kapsül endoskopisi (www.taviloglu.com/endoskopi/kapsul-endoskopisi.html) gibi tetkikler gerekebilir. Bu detaylı araştırmaların bir Gastroenteroloji Uzmanı tarafından yapılması gerekir. Şayet tanınız ailevi akdeniz ateşi (FMF) yönünde ise o takdirde ilaç tedavisi kullanmanız gerekecektir ve bir Romatoloji Uzmanı tarafından takip edilmeniz gerekecektir.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:Bağırsak tıkanması ve tedavi seyri 6 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
merhaba doktor bey benim annemde bu hastalık çıktı bağırsak tıkanıklığı doktora gitti doktor bazı ilaçlar verdi bu ilaçları düzenli kullanmaya başladı ve tuvalete çıkmaya başladı sizce ameliyata gerek varmıdır ama ilaçları kullanmadığı zaman tıkanıklık tekrar başlıyor cevap verirseniz çok mutlu edersiniz saygılar
orhanbora26 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 123