Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta sürekli tuvalet isteği
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta sürekli tuvalet isteği
Makatta sürekli tuvalet isteği 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi çalışmlar benim sıkıntım makatımda sürekli tuvalet hissiyatı oluyor.tuvalete gidiyorum tuvalet yapmıyorum ama hissi var.Bunun dısında tuvaletim olsa bile tuvalte gidiyorum makatta tuvalet hissi kalıyor.endoskopi ve klonoskopi aptırdım biyopsi alındı sonucar temiz cıktı.bu işlemleri yapan genel cerrah beni gastroenteroloji yönlendirdi gittim patoloji raporuna baktı ve sen tuvaletin bittiğinde parmağınla makat boşalması yapıyorsun buna bağlı olarak yara var dedi ben buna ilaç veremem sindirim düzenleyi mide koruyucu ve tuvalet yumusatıcı solusyon verdi.Benim bu ilaçlarıı kullandıktan sorra yine sıkıntım çözülmedi bu sefer de alışmısım makatımı parmakla boşalmaya şimdide makatta tuvalrtim varmış hissiyatı veriyor.İlk olarka belirttiğim makattaki tuvalet hissi sanki insan ishal olur tuvalete yetişemeyecek onun gibi sıkıntı veriyor bu sıkıntıda benim iş sosyal hayatı etkiliyor.Gittiğim iki birimde beni rahatlatacak çözüm bulamadı.ayrıca makattada biraz çıkıntı var sizce sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum.SAYGILARIMLA
ett1234 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 11/06/2016 23:57 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta sürekli tuvalet isteği 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Sürekli dışkılama isteği, tenesmus (tenezm) olarak adlandırılır. Bu sorun: huzursuz bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), şiddetli ishal, Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html), ülseratif kolit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), kalın bağırsak iltihabı, bağırsak kanseri (kolon kanseri - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), Çölyak hastalığı, cinsel temasla bulaşan makat hastalıkları (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), rektum polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), parazit enfeksiyonları (kıl kurdu, vb.) ve radyasyon proktiti (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html) gibi durumlarda gelişir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 12/06/2016 00:00 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Makatta sürekli tuvalet isteği 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
hocam yani birden fazla sıkıntıdan kaynaklı olabileceği için detaylı incelenmesi gerekir değil mi?
ett1234 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Makatta sürekli tuvalet isteği 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Aynen.

Dr. Korhan Taviloğlu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

EN ÜSTSayfa: 1