Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Gaz ve gaita kaçırma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Gaz ve gaita kaçırma
Gaz ve gaita kaçırma 6 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam .bana yaklaşık 20 yıl önce nörojenik mesane teşhisi kondu ve tethered cord ameliyatı oldum.şu anda temiz aralıklı katheter kullanıyorum.yaklaşık 2-3 yıl kadar önce başlayan istem dışı gaz ve gaita kaçırma yaşıyorum.Bu sorunum nörojenik mesane den olabilir mi ? önerileriniz nelerdir teşekkür ederim..
erkan67fb (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 23/05/2017 17:32 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Gaz ve gaita kaçırma 6 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Gergin omurilik sendromu veya tethered cord, omuriliğin büyümesi ile ilgili bir sorundur. Normal şartlarda omurga kemikleri omurilikten daha hızlı büyürken, omurilik, yaş ilerledikçe omurga içerisinde daha yukarıya yükselir. Böylece, omurilik, omurga kanalı içerisinde serbestçe hareket edebilir. Omurilik başlangıçta olduğu düzeyde kalarak gerginleşecek olursa, gergin omurilik sendromu ortaya çıkar. Bu hastaların % 60-70’nde idrar boşaltımı ile ilgili sorunlar (nörojen mesane) ve idrar kaçırma görülür. Bacak ağrısı ve bacak kaslarında zayıflama hastaların % 30’unda görülen ayrı bir sorundur. Hastaların % 10’unda ise gaz ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-inkontinensi-gaz-ve-diski-kacirma.html) sorunu görülür. Yani basit bir anlatımla sizin nörojen mesane ve gaz ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-inkontinensi-gaz-ve-diski-kacirma.html) sorunlarınızın her ikisinin de gergin omurilik sendromu ortaya çıkmış olması beklenir. Gaz ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) yakınmanız için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Gaz ve gaita kaçırma 6 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim .
erkan67fb (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1