Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Şiddetli dışkılama isteğinin nedeni
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Şiddetli dışkılama isteğinin nedeni
Şiddetli dışkılama isteğinin nedeni 6 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar;
24 yaşındayım 1.76 boyunda 74kiloyum.normalde dışkılamaya 2-3 günde bir giderdim ve bu konuda hiç şikayetçi değildim zorlama olmazda yanma olmazdı hemen hemen de aynı saate denk gelirdi fakat 2016'nın Ağustos ayında birden değişti aşırı şiddetli dışkılama isteğim oluştu nasıl tarif edeyim hani böyle tutarsınız tutarsınız en son raddeye gelirsiniz tüyleriniz diken diken olur ya o şekilde tuvalete gitme isteğim oluşmaya başladı ve bunların hepsi yalancıydı yani hiçbirinde dışkı çıkmıyordu sadece çok afedersiniz tuvalete oturup kalkıyordum birkaç dakika...Dışarı çıkamaz oldum, toplu taşımaya binemez oldum, markete dahil gidemez hale geldim 1.5 hafta içerisinde 8-9 kilo verdim...Günümün çoğu lavaboda geçiyordu birkaç doktora gittim bir tanesi ultrason bile çekmeden psikolojik dedi(!) bir tanesi üşütmüşsün birşeyin yok dedi(!) neyse daha sonra ilgili bir doktor buldum kolonoskopi endoskopi ultrason çekildim, kan tahlilleri vesair...Alkol kullanmıyorum, sigara 2 günde 1 paket, uyuşturucu kullanmıyorum vb. kötü alışkanlıklarım da yok..Reflüm çıktı sonuçlarda hemoroid midem çok hafif bir kan pıhtılaşması olmuş sarkmış midemde..ilaç tedavisi falan günde 11-12 hap tabi günde 3 kez olduğu için bazı ilaçlar ondan bu rakamı buluyor 3öğün şurup derken bugüne(05.07.2017) kadar geldik..Lakin bugün bile hâlâ tam rahatlamış değilim günde 3-4 kez dışkılıyorum.Sosyal hayatımı çok kötü etkiliyor inanılmaz etkiliyor gittiğim yerde tuvalet olacak veya yakınlarında tuvalet olmadı gerek gibi bi yere gittiğimde dikkat ettiğim konular artık..Nişanlım var onunla bi yerde otururken kalkıp lavaboya falan gitmem...hocam çok zor gerçekten çok zor artık gülüp geçiyoruz falan ama aşırı derecede üzülüyoruz içimizde..Pehriz listeme uyuyorum bi sıkıntı yok onda herşeyi yapıyorum ama bu dertten kur-tu-la-mı-yor-um.NORMAL İNSANLAR GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM...

Zaman ayırdığınız ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim..
Herkese bol sağlıklı günler Allah şifa versin hepimize...
Mutlu ve esen kalın
bicare (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 06/07/2017 14:33 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Şiddetli dışkılama isteğinin nedeni 6 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Evladım geçmiş olsun. Bahsetmiş olduğun sürekli ıkınma veya dışkılama hissi, ya da tenesmus (tenezm): huzursuz bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), şiddetli ishal, Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html), ülseratif kolit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), kalın bağırsak iltihabı, bağırsak kanseri (kolon kanseri - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), Çölyak hastalığı, cinsel temasla bulaşan makat hastalıkları (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), rektum polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), parazit enfeksiyonları (kıl kurdu, vb.) ve radyasyon proktiti (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html) gibi durumlarda gelişir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 06/07/2017 14:35 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Şiddetli dışkılama isteğinin nedeni 6 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
İlginize teşekkür ederim hocam yazdığınız tüm bağlantıları ve başlıkları tek tek okudum lakin şu an Adana'dayım doktorumla son bir görüşme daha yapabilirim ancak bu kez daha bilgili olarak tüm olasılıkları birlikte tartışabilecek bir şekilde umarım ki faydasını görebilirim göremezsem yapacak birşey yok tedavi neredeyse oraya gideceğim sizden başlayarak
bicare (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1