Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Mezenterik Malrotasyon
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Mezenterik Malrotasyon
Mezenterik Malrotasyon 6 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam, Benim göbek deliğin sağ alt kısmında bir şişkinlik ve bastırdığımda ağrı vardı.
çorlu özel ........................... hastanesine gittim. ve genel cerrahi uzmanına göründüm.

Bilgisayarlı tomografi çekildi. tomografi sonucunda şöyle yazıyor;

Mezenterik dokuda malrotasyonla uyumlu olacak şekilde mezenterik damar yapılarda girdap görünümü ve özellikle sağ üst kadranda ve retroçekal alanda kümelenmiş ince bağırsak segmentleri izlenmiştir. Sonuç: Mezenterik Malrotasyon

doktor herhangi bir ilaç yazmadı. Karın ağrısı, bulantı, kusma gibi belirtilerde bu tomografi sonucunuda göster dedi. yaşım 21 bu yaşına kadar olmamışsa ilerdede olur yada olmayabilir dedi. ameliyatla düzelebilir dedi.

benim sorum şu hocam; Ben 21 yaşındayım herhangi bir bulantı kusma karın ağrım olmadı ameliyat olmalımıyım, ilerki yaşlarda 30 lu yaşlarda yada yaşlılığımda yaş geçtikçe sorunum daha zor hale gelebilirmi yaş geçtikçe ameliyat daha tehlikeli hal alabilirmi. ne yemem ne içmem gerekir ne gibi bir durumda sorun teşkil eder. birde ben seboreik dermatit egzema hastalığım var, bağırsaklardan kaynaklanan zararlı parazitlerin çok oluşundan dolayı yüzde egzema oluyormuş bu Mezenterik Malrotasyon ile ilgisi varmıdır hocam,
oktayust (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 17/07/2017 15:10 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Mezenterik Malrotasyon 6 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Evladım sana geçmiş olsun. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz, sanal ortamda herhangi bir tetkikin sonuçları üzerinde yorum yapmamaktadır. Lütfen sizden bu tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımıza tekrar başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. İkinci görüş almak için, yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Taviloğlu Proktoloji’nin; SGK, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik kurumları ile anlaşması yoktur.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 17/07/2017 15:37 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Mezenterik Malrotasyon 6 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
teşekkür ederim hocam. en azından Mezenterik Malrotasyon nedir sorun oluştururmu? bir açıklama yaparsanız memnun olurum hocam. internet araştırmasında anlaşılır bi sonuca ulaşamadım hocam.
oktayust (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1