Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

mide fıtığı için ameliyat olmalı mıyım?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: mide fıtığı için ameliyat olmalı mıyım?
mide fıtığı için ameliyat olmalı mıyım? 14 Yıl önce  
Dr. Korhan Bey merhaba,
bundan 4-5 ay önce endoskopi yaptırdım ve o zamana kadar midemde belirgin bir rahatsızlık yoktu şişkinlik dışında benim tek şikayetim çarpıntılarımdı.bir kaç farklı bölüme gittikten sonra kalbimde bir sorun olmadığını, tiroidlerde problem olmadığını, panik atak olduğunu söylediler bu arada endoskopide mide fıtığı, helicobacter pylori, Gastro Özofageal Reflü tanısı kondu ve doktorum şişkinlikten başka şikayetim olmadığını öğrenince şanslı hastalardan olduğumu söyledi.bu arada 28 günlük trio ve ardından 2 ay lansoprol ve panik atak için de antidepresan kullandım.bu süreçte hiç şikayetim olmadı ancak ilaçlar bittikten sonra önceden şişkinlik dışında sorun yaratmayan midem (belki de hep kalbimdeki rahatsızlık sandığım için mide sorunu olarak görmedim) artık yemek borusuna doğru basınç uyguluyor bu arada yanma da oluyor. .sürekli geğirsem rahatlayacakmışım gibi geliyor.bu arada çarpıntılarım ve göğsümdeki baskı sanki bir karabasan oldu .geceleri beni uyutmuyor.sürekli kalp krizi geçirmekten korkuyorum.bazen dayanılmaz hale geliyor acil servise gidiyorum.ayrıca yaşım da ilerliyor ve eşimle artık çocuk yapmaya karar verdik ilaçlara bağımlı yaşamak da istemiyorum.sizce ne yapmalıyım ameliyat benim için çözüm olur mu?
Teşekkür ederim..
ozgdmr (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun. Yazdıkların... 14 Yıl önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Yazdıklarınızdan sizde mide fıtığı ve reflü hastalığı olduğu anlaşılıyor. Bu arada yukarıda da belirtildiği gibi düzenli ilaç kullanır ve yaşam şeklinizde değişiklik yaparsanız, ciddi oranda reflü yakınmalarınız geriler. Ancak, yukarıda da belirttiğiniz gibi ilaca bağımlı olmak istemiyorsanız, ameliyat tabiiki bir seçenek olabilir. Bu tür bir mide fıtığı ve reflü hastalığının cerrahi tedavisi öncesinde size muhtemelen doktorunuz pH monitörizasyonu veya özofagus manometrisi gibi ek tetkikler isteyip bu ameliyat kararını ondan sonra alacaktır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.fitikforumu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1