Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Reflü hastalığı ciddi sorun
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Reflü hastalığı ciddi sorun
Reflü hastalığı ciddi sorun 11 Yıl, 10 Ay önce Karma: 1  
değerli hocam, artık çıldırmak üzereyim bu reflü denen hastalık nasıl bir illet, ama şu da var ben de yanma ve ağza acı su gelmesi yok mide yemek borusu başlangıcından boynumun üst kısmına kadar yemek borusu bölgesinde baskı , bazen ağrı, karında şişkinlik tarzı çok lanet hisler oluşuyor... acaba ben de mide ile ilgili başka bir sorun olabilir mi, en kısa zamanda da size görünmek istiyorum işinin ehli bir insana. lütfen yardımcı olunuz , teşekkürler...
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Reflü hastalığı ciddi sorun 11 Yıl, 10 Ay önce Karma: 1  
Tekrar geçmiş olsun. 14 Mart, 2012 tarihinde yönelttiğiniz sorunuza verdiğim yanıtta da (www.taviloglu.com/forum/index.php?option...=31&id=2869#2870) vurguladığım gibi, sizin öncelikle bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Reflü hastalığı (www.taviloglu.com/mide-hastaliklari/mide-fitigi-ve-reflu.html) durumunda ilk başvurulacak hekim İç hastalıkları veya Gastroenteroloji Uzmanı olmalı ve verilen tedavi ve diyete yanıt alınamadığında cerraha başvuru söz konusu olmalıdır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

Tel: (0212) 219 84 84
Cep tel: (0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:Reflü hastalığı ciddi sorun 11 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
değerli hocam, 2 seneyi aşkındır rahatsızlığım devam ediyor göğüs bölgesi ve yemek borusu bölgesinde hafif ağrı ve bası hissi beni çok rahatsız ediyor, geçen gün de size yazmıştım..2 gün önceki endoskopi sonucuma göre dr.um hafif kapakçık gevşek ameliyatlık bişe yok ağrıların stres nedeni olabilir dedi, ama ben stres yapmıyorum her insan kadar benim de oluyor ama yoğun değil endoskopi sonucunda yazan neticeleri size yazıyorum lütfen bir yorum da siz yapın teşekkürler.. : ÖZEFAGUS PROKSİMAL, MEDİAL VE DİSTAL SEGMENTLERİ MUKOZA, LÜMEN VE PERİSTALTİZMİ DOĞAL GÖRÜNÜMDE İDİ. MİDE AÇLIK SEKRESYONU ARTMIŞ OLUP BERRAK İDİ. ASPİRE EDİLDİ..MİDE KORPUS VE ANTRUM MUKOZALARI NORMAL GÖRÜNÜMDE OLUP PİLOR AÇIK , FORME VE SANTARİLİZEYDİ. BULBUS MUKOZASI VE DUODENUM 2.KITA NORMAL GÖRÜNÜMDEYDİ.. GERİ ÇEKME VE RETROFLEKSİYON İŞLEMİNDE KÖS TONOSİTESİNİN GEVŞEK OLDUĞU VE ENSTRÜMANI TAM SARMADIĞI GÖZLENDİ. İLAVE PATOLOJİYE RASTLANMADI. HELİCO TESTİ NEGATİF.. SONUÇ ,: HİATAL YETMEZLİK... bu küçük gevşeklik de olsa ağrı ve bası hissi yapar mı .. çünkü kalp kontrollerim temiz çıktı.. sayın korhan bey...?
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph

Cvp:Reflü hastalığı ciddi sorun 11 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun. Bu web sitesinin amacı, üyelik aşamasında da açıkça belirtildiği gibi, hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkiklerin ne amaçla istenildiği bilemeyeceğimden, yorumu benim değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımın yapması gerekir. Bu nedenle, sağlık konusunda bir şüphe olması durumunda uygun yaklaşım, sanal ortamda tetkiklere yanıt aramak yerine, farklı bir hekime muayene olarak ikinci görüş almaktır. Size daha önce de iki kez gayet net bir şekilde belirttiğim gibi, çözümü benimle sanal ortamda irtibata girerek değil Gastroenteroloji Uzmanı'a muayene olarak aramanız gerekir. Yanıtımın konuya yeterince açıklık getirdiğini umar, acil şifa dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

Tel: (0212) 219 84 84
Cep tel: (0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1