Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Rektoskopi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Rektoskopi
Rektoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Doktor Bey.Benim her büyük tuvaletimden sonra sümüksü akıntı geliyor.Daha önce kan da gelmişti.Kolonoskopi yaptırmamı söylediniz.Doktora gittim ve muayene oldum.Rektoskopi yaptırmamı söyledi Doktor Bey ve yaptırdım.Ancak şu an doktoruma ulaşamıyorum.O gün de hemen ameliyata girdiği için görüşemedim ve zaten iğnenin etkisiyle hiçbir şey hatırlamıyorum.Sonuç olarak raporumda anal kanal geçilerek rektuma girildi.110cm.proksimale kadar ilerlendi.Anal kanalda internal hemoroid pakeleri ve hipertrofik kriptalar dışında patoloji saptanmadı yazıyor.Bu internel hemoroid pakeleri böyle sümüksü akıntıya sebep olur mu acaba?Çünkü bu kadar basit bir şey çıkacağını beklemiyordum.Doktorum bile muayenede polip ya da kolit olabilir rektoskopi ile göreceğiz; hemoroid yok demişti.
steda (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 8
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Rektoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Dışkılama sonrasında makattan sümüksü akıntı gelmesinden yakınıyorsunuz. Yapılan sigmoidoskopi tetkinizde ise sadece iç hemoroidler belirlenmiş. Bu bilgiler ışığında muayene bulgunuz önemli ve tedavinizi de ona göre düzenlemek gerekir. Bu nedenle size makat bölgesi muayenesini yapan ve endoskopiyi isteyen doktorunuz ile bu bulguları paylaşmanız gerekir. Geçmiş olsun.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 13/09/2009 22:25 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Rektoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Teşekkürler Doktor Bey.Benim demek istediğim iç hemoroid sümüksü akıntı yapar mı?Çünkü sonuç bu.Yani başka bir şey çıkmadı.
steda (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 8
graphgraph

Cvp:Rektoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Kimi zaman yapabilir, ancak muayenenizi yapmadığım için dikkat etti iseniz, sizi hekiminize yönlendirdim. Bu anlattığınız bilgiler ışığında sizin makattan olan sümüksü akıntınızın hemoroid nedeni ile olduğu kanısına varmak ve size bu konuda internette tanı koymak tamamen hatalı ve imkansız, lütfen hekiminiz ile görüşün.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 13/09/2009 22:25 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1