Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

ölesiye kabızlık
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ölesiye kabızlık
ölesiye kabızlık 4 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Hekimlere başvurdum. İki defa kolonıskopi yapıldı. Bişey çıkmadı. Ama ben ölesiye kabızlık çekiyorum.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:ölesiye kabızlık 4 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Haftada üç defadan seyrek dışkılama veya zorlu dışkılama durumu, kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) olarak adlandırılır. Toplumun % 20’sine yakınının dışkı gevşetici (laksatif) ilaçlar kullandığı bilinmektedir. Uzun süreli hareketsizlik, guatr, şeker hastalığı (diyabet), DMD gibi bazı kas hastalıkları, fıtık, bağırsak tüberkülozu, bağırsak yapışıklığı, endometriozis, huzursuz bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), divertiküler bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html), bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), rektosel (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html), anismus (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anismus.html) vb. çok değişik nedenler kabızlığa neden olabilir. Spazm giderici ilaçlar, sakinleştirici ilaçlar, Parkinson ilaçları, demir ve kalsiyum ve morfin içeren ilaçlar kabızlığa neden olurlar. Kabızlık araştırmasını tek bir tetkik ile yapabilmek mümkün değildir ve çok boyutlu olarak ele almak gerekir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya bağırsak ve makat hastalıklarının ameliyatsız ve ameliyatlı tedavisi konusunda hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1