Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

hocam merhabalar, 32 yaşındayı...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: hocam merhabalar, 32 yaşındayı...
hocam merhabalar, 32 yaşındayı... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
hocam merhabalar, 32 yaşındayım ve 2,5 yıl içinde 2 apse boşaltması ve bir tane fistül ameliyatı oldum ama sağlığa kavuştuğum söylenemez. fistül ameliyatını 6 ay önce oldum , ameliyat yarası kapandıktan sonra, yara ağrılı bir şekilde (apse yaparak) tekrar açıldı, yara boşalınca rahatlama oldu ve 10 gün sonra tekrar kapandı, aynı ağrılar tekrar oldu ve yara yeniden açıldı.bu durum bir kaç defa daha tekrar etti.( en son yaranın kapanması 1,5 ayı buldu) tabiki bu ameliyatı yapan hocaya muayene oldum "sende birşey yok bu ameliyat yarasıdır, ameliyat yarasının içi tam kapanmamış ondan oluyor" dedi . tabiki size muayene olmadan birşey söylemenizi beklemek aptallık olur ama bu ameliyatın iyileşmesi bu kadar uzun sürermi?eğer ameliyat olacaksam okulların tatile girmesi benim açımdan bir ameliyat fırsatı doğurmuş oldu. sizce ne yapmalıyım? teşekkür ederim
crafter (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Bence sizin makat fistülünüz m... 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Bence sizin makat fistülünüz maalesef halen devam ediyor, çünkü halen makat apseleriniz oluşuyor. Bunu anlayabilmek için muayene ve bu bölgenin ilaçlı MR filmini çekerek fistül hattını (traktus) ortaya koymak gerekir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:hocam merhabalar, 32 yaşındayı... 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
hocam merhabalar, yanlış hatırtlamıyorsam 2010 nisan ayı gibien son size muayene olmuştum. ve "şu an için ameliyata gerek yok o bölgeyi fazla karıştırmaya gerek yok" demiştiniz. şu an fistül ameliyatı olduktan sonraki ( size olmamıştım) durum devam ediyor. yani, makat bölgesinde ağrı oluyor bir gün sonra ise fistül ağzı gibi bir delikten kan ve vs geliyor. kapalı olma durumu 1 aya yakın devam ediyor. sonrasında kapanıp 1 hafta kapalı duruyor. ve ağrılı olarak tekrar açılma oluyor. acaba orada bir kıl kökü sürekli apse halinde olabilir mi? MR sonuçlarında sadece önceki ameliyatlardan oluşan bir bölgeden bahsediyor. fistül demiyor.

birde hocam görev gereği Bursaya taşınmak zorunda kaldım. ne yapmamı önerirsiniz.
crafter (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:hocam merhabalar, 32 yaşındayı... 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, belli ki sorununuz devam ediyor. Bursa'da bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi) ile uğraşan bir cerraha muayene olmanızda yarar var. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi, danışmanlığını yaptığım www.hemoroiduzmani.com sitesinde bulabilirsiniz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1