Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

ANAL FISSÜR TEDAVISI SONRASI HAMILELIK RISKLI MI?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ANAL FISSÜR TEDAVISI SONRASI HAMILELIK RISKLI MI?
ANAL FISSÜR TEDAVISI SONRASI HAMILELIK RISKLI MI? 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Sayin Taviloglu,

Bende mevcut olan kronik anal fissür teshisinden sonra dört ay süren doktor kontrolündeki uzun ve sabirli ilac tedavim neticesinde ameliyat olmadan kurtuldum.Sebze diyetime ve bol su icmeye özen gösteriyorum.Simdi ise esimle cocuk istiyoruz fakat hamilelikte sik rastlanan kabizlik olayindan dolayi hastaligimin tekralanacagi endisesi ile hamile kalmaktan acikcasi korkuyorum.Tedavi sürecim icerisinde hic agiz yoluyla ilac kullanmadim.Sadece merhem (nitroglycerin,antibiyotik ve %1kortizon iceren kremler)kullandim.Acaba kullandigim ilaclarin vucudumdan tamamen atilmasi icin bir süre beklemem gerekiyormu?Ayrica hamilelik süresi icerisinde anal fissürümün tekrarlama riski var mi? Beni bu konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim ,saygilar.
petek (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 17/08/2009 05:16 tarafından petek.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:ANAL FISSÜR TEDAVISI SONRASI HAMILELIK RISKLI MI? 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Kadınlarda hamilelikte anal fissür veya makatta çatlak çok sık rastlanılan sorunlar birisidir. Burada çoğunlukla, hamileliğe bağlı, bulantı ve kusmalar nedeniyle yeterili sıvı alımının kısıtlanması, hareketin azalması, hormonal değişiklikler vb. faktörler etkili olur. Sizin durumunuzda önceden hamileliğiniz sırasında anal fissür veya makatta çatlak sorunu yaşayıp yaşamayacağınızı kestirebilmek mümkün değildir. Açıkçası yaşayıp görmeden bunu anlayamazsınız. Bu nedenle sizi rahatsız eden veya yaşantınızı kısıtlayan bir durum varsa hamilelik öncesinde bu anal fissür veya makatta çatlağı tedavi ettirmenizde yarar var. Bu tür bir durum yoksa hamile kalıp, sorun olursa tedavi ettirmeniz daha uygun olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:07 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1