Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Perfore plastrone apendisit
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Perfore plastrone apendisit
Perfore plastrone apendisit 8 Yıl önce Karma: 0  
Merhaba

Hastaneye karın agrısı ve mide bulantısı şikayeti ile gittim.Yapılan "BT, Abdomen tüm (Kontrastlı)" sonucu şu şekilde:

Kolon proksimalde çekum posteriorda duvar kalınlaşması, bunun daha posteriorunda retroçekal uzanımlı, en geniş yerinde yaklaşık 1.2 cm çapa erişen, lümeni dolgun, ucu sonlanan enflame appendiks lehine tubüler yapı tanımlanmıştır. Appendiks çevresinde yağ planlarında dansite artışları, komşuluklu terminal ileumda ve çekumda mukozal kalınlaşmalar, komşuluklu gerota fasiasında ve peritonda lineer kalınlaşmalar görülmüştür. Tanımlanan bulgular akut apandisit ile uyumludur. Bunun dışında gastrointestinal sistem yapılarına ait belirgin özellik tanımlanmamıştır. Çekumun mezenter kökünde en geniş yerinde santim sınırını aşmayan (kesit 69) ve daha küçük boyutlarda reaktif lenf nodları görülmüştür.

SONUÇ:Retroçekal konumlu appendiks vermiformiste ve çevresinde enflamasyon bulguları, yağ planlarında silinme, peritoneal lineer kalınlaşmalar ve hava zerrecikleri ile karakterize perfore plastrone apendisiti düşündüren bulgular

Bu sonuç tam olarak nedir anlayamadım hocam.Benim apandisitim patlamışmı ve alınmasına gerek varmı

Saygılarımla
volkany (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Perfore plastrone apendisit 8 Yıl önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak veya buradan tanıya gitmek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkikler üzerindeki yorumu ekibimizin değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımızın yapması gerekir. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1