Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Pelvik tabanda gerginlik, iç hemoroid, prostatit,
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Pelvik tabanda gerginlik, iç hemoroid, prostatit,
Pelvik tabanda gerginlik, iç hemoroid, prostatit, 3 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi günler
Nerden başlasam acaba
Öncelikle hemoroid 4 sene önce tromboze ameliyat olmuştum. Ameliyat sonrası 1 hafta sonra toparlamaya başladım. Ve bende amaliyat sonrası makatımda değişiklik hissetmeye başladım
gazım geldiği zaman makatım gevşemiyor ve ıkınarak zorla gaz çıkartıyordum Bu sorunla şimdiye kadar yaşadım.
2. Sorum prostat iltihabıyla beraber pelvik taban bozukluğu pelvik kaslarım çok gergin makat ve penise giden kasları istemsiz sıkıyorum idrar anında durdurup geri başlıyorum hocam

Not: Hocam makat kasımın aşırı kasılması pelvik kaslarımdan dolayımıdır,yoksa anismüs olabilirmi.

Tedavi olmak istiyorum hocam ALLAH kolaylık versin mesleğinizde kolaylıklar dilerim.
Mustafaa (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Pelvik tabanda gerginlik, iç hemoroid, prostatit, 3 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Makatın istemsiz olarak aşırı kasılması, yada makatın gevşeme kusuru; ‘’anismus’’ (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anismus.html) olarak adlandırılır. Anal sfinkter dissinerjisi (makat kası uyumsuzluğu), spastik pelvik taban sendromu, dissinerjik defekasyon (uyumsuz dışkılama), paradoksal puborektal kontraksiyon (zıt puborektal kasılma) ve pelvik taban dissinerjisi (çatı kemiği tabanı uyumsuzluğu) ‘’anismus’’ ile eş anlamlı kullanılan tanımlamalardır. Anismus varlığında: dışkılama zorluğu, parmak desteği ile dışkılama yapılması, dışkının makatın ağzına gelip tıkanma nedeni ile bir türlü dışarıya atılamaması, dışkıda incelme olması, dışkının tam boşalmaması, cinsel yaşamda mutsuzluk, cinsel ilişki sonrasında makatta ağrı (proktalji), kuyruk sokumu, bel ve kalçada ağrı ve kesik kesik idrar yapma gibi belirtiler görülür. ‘’Anismus’’ sorununun nedeni sıklıkla bilinmez, ancak çocuklarda dışkı kaçırma (encoprezis - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html), rektosel (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html), cinsel istismar vb. nedenlerle oluşabilir. Makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) varlığında da, makat kasında aşırı spazma bağlı olarak benzer bulgular görülebilir, bu nedenle anismus ile ayırımı önemlidir. Bu tür bir durumda bazı tetkikler sonrasında tanı konulur ve tedaviye başlanır. Anismus tedavisinde; Kegel egzersizleri, Botoks tedavisi, makat kasları stimülasyonu ve biofeedback tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...nda-biofeedback.html) yöntemleri tercih edilir ve bu şekilde hastaların ortalama % 80’inde başarı elde edilmektedir. Yalnız proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1