Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kıl dönmesi ameliyatı olmalı mıyım?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kıl dönmesi ameliyatı olmalı mıyım?
Kıl dönmesi ameliyatı olmalı mıyım? 7 Yıl, 2 Ay önce Karma: 1  
Doktor bey iyi günler. Benim kil dönmesi ilgili bir sikintim var. Öncelikle 5 sene evvel ameliyat oldum. İlk 1 sene bi sıkıntı olmadı. Lakin yaklaşık 4 senedir. Yılda 1 veya 2 kez dikiş yerinden sisiyor ve aşırı ağrılı bi şekilde ben acile gidiyorum ( yuksek ateş bulantı kusma halsizlik hissi ) antibiyotikle patliyo iltihap akiyo kuruyo. Bu süreç yaklaşık 2 3 hafta sürüyor. Devlet hastanesindeki doktor ameliyat için antibiyotik verdi yine bölgeyi kurutmak için kullandım tekrar gittiğim de iltihap kurumuş dedi. Eğer yılda 1 2 sefer antibiyotik kullnmkla geçiyorsa bnce gerek yok ameliyata dedi ama istiyorsan yapalım ameliyat dedi ve bi 10 gün sure verdi ameliyat icin .Kafam çok karisik. Ben her sene antiviyodik kullnmktan mide ağrısı cekuyorum. Düzenli bi isim yok çünkü tam başlıyorum 3 4 ay sonra bu olay oluyor. Sizce ameliyat olmaliyim doktor bey ?
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kıl dönmesi ameliyatı olmalı mıyım? 7 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, mesajınızda 5 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donmesi-pilonidal-sinus.html) geçirdiğinizi, ancak halen dönem dönem kıl dönmesi apsesi (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donm...pilonidal-sinus.html) sorunu yaşadığınızı ve bu nedenle ameliyatın gerekli olup olmadığını sormuşsunuz. Ameliyat kararı alınan bir hastanın ve yakınlarının ameliyat öncesinde var olan soru ve çekincelerine, sadece ameliyatını gerçekleştirecek olan cerrah veya cerrahi ekip yanıt verebilir. Ameliyatların sonuçları; hastanın mevcut durumuna, olası risk faktörlerine, seçilen cerrahi yönteme, uygulanan merkeze, uygulayan cerraha, kullanılan araç, gereç ve teknolojiye göre değişkenlikler gösterebilir. Cerrahlar ameliyat öncesinde hastalarını ve yakınlarını, ameliyat tekniklerin farklılıkları, avantaj ve dezavantajları ve olası komplikasyon oranları, ameliyatın sonuçları ve vücutta oluşturacağı değişiklikler, ameliyatı takiben gerekebilecek tedaviler ve eğer varsa ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirirler. Bu nedenlerle, farklı bir cerrahın görüş bildirmesi ve telkinlerde bulunmasının, tedaviye olumsuz etkileri olabilir. Lütfen size ameliyat öneren cerraha başvurunuz ve mevcut sorularınızı kendisine aktarınız.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1