Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Spastik kolon ve ilaçlara rağmen geçmeyen ağrılar
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Spastik kolon ve ilaçlara rağmen geçmeyen ağrılar
Spastik kolon ve ilaçlara rağmen geçmeyen ağrılar 15 Yıl önce  
Sayın Hocam bundan 4 ay önce karın ağrısı şikayetiyle doktora gittim.Bendeki bu ağrıların bir çok sebebinin olabileceğini söyledi ve bana bir çok tahlilin içerdiği reçete yazdı.Kan tahlillerim sedimentasyon burucella idrar tahlilleri gibi birçok tahlil yaptırdım.Bunlardan herhangi bir şey çıkmadı.Ağrım hala devam etmekteydi ve tekrar doktora gittim.IVP rontgen çekimi yaptırarak böbreklerime bakıldı ondanda bir sonuç alamadık.Tüm Batın ultrasonuna girdim malesef ondada rahatsızlığımla ilgili bir sonuç alamadık.Hatta tüm batın tomografisinide çektirmemize rağmen bir sonuç alamadık.Son tahlide kolonoskopi ve laparoskopiye karar kıldık. Üsküdarda xxxx adında özel bir muayenede gerçekleşen operasyonda midemde ve kalın bağırsağımda iltihaplanma olduğu ve bende spastik kolonun olduğu tespit edildi. Dahada ilginç olanı tesedüfen kalınbağırsakta bir polipe rastlandı.Daha sonrasında bu raporlarla doktoruma tekrar döndüm ve bana helipak rennie şurup ve bağırsak gevşemesini sağlayacak debridat ilaçlarını verdi.Sonrasında kalınbağırsaktaki polipten alınan parçayı biyopsi yapılmak üzere isviçre hastanesi aracılığı ile gönderdim.Beş gün sonra gelen raporda polipin iyi huylu olduğu tesbitiyle doktora gittim.İltehaplanmayı geçirecek ilaçları kullandıktan sonra bu polipin alınmasını istedi ve 1.5 ay kalın bağırsağımdaki iltehabın geçtiği ve sonrasında burda bulunan polipin alınmasıyla bu süreç devam etti.Bu arada spastik kolon için anti depresan ilacı kullandım ancak bu kadar şeye rağmen aradan geçen onca zamana rağmen rahatsızlığım hala sürmektedir.Hocam bendeki rahatsız olan bölge sağ alt kaburga ile sağ üst karın boşluğu arasında yüksek derecede ağrı sürmektedir.Hocam bu ağrım özellikle sağ yanıma yattığımda yüz üstü yattığımda vede sırt üstü yatmamı engelliyor sadece sol yan tarafıma doğru yatabiliyorum.Geceleri ağrıdan 3-4 kez kalkıyorum kalkınca biraz daha rahatlıyorum. Sabahları karnımın o bölgesi o kadar bana ağrı veriyorki yataktan kalkmakta o denli zorlanıyor ve acı çekiyorum.Bu arada bel fıtığım da yok hocam onun içinde mr çektirdim:))
Hocam sizin iternet üzerinde karın ağrılarıyla ilgili yazınızı okudum.Benim konumumda ki bir hasta için çok acil yönlendirmelerinizi beklemekteyim.Teşekkürler iyi çalışmalar...
Misafir8 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Spastik kolon ve ilaçlara rağmen geçmeyen ağrılar 15 Yıl önce  
Karın ağrısı çok karmaşık bir sorundur, elektronik olarak bu kadar çok karmaşık bir durumda size yardımcı olabilmek kesinlikle mümkün değil.
Korhan Taviloğlu (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1