Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Dışkıdan bağımsız gelen mukus
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Dışkıdan bağımsız gelen mukus
Dışkıdan bağımsız gelen mukus 8 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Doktor bey merhaba.Ben 28 yasinda bir bayanim.Benim sikayetlerim tam da gecen sene bu aylarda başladı. Gecen sene subat ayinda diskilamadan bagimsiz olarak makatimdan sumuk gelmeye basladi. Bir iki gun surup kayboluyor bir sonraki ay tekrarliyordu.genel cerraha gastroya gittim kan tahlilleri ve diski kulturu temiz cikti. Kolonoskopi onerdiler ama dilate kardiyomiyopati hastasi oldugum icin kardiyologum cok mecbur degilsen onermiyorum dedi.Gaz problemi ve arada sirada keci pisligi seklinde diskilama disinda herhangi bir sikayetim yok.bir ara anal fissur tedavisi aldim ama iyilestim. Gecen sene mayis ayindan bu sene subat ayina kadar hicbir sikayetim olmadi yaklasik dokuz ay boyunca ta ki uc gun oncesine kadar. Ates kusma kan sanci tarzinda hicbir sikayerim yok fakat neredyse bir avuc dolusu sumuk geliyor makatimdan.diskilamadan bagimsiz bir sekilde.psikolojim altust oldu cok korkuyorum bunun sebebi ne olabilir ne yapmami onerirsiniz?
rockdream (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 07/02/2016 17:20 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Dışkıdan bağımsız gelen mukus 8 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Dışkıda sağlıklı kişilerde bile belirli bir miktarda sümüksü (mukus) birikinti olabilir. Bu bağırsak iç yüzeyinin nem ve kayganlığı sağlamak için salgıladığı jöle benzeri doğal bir salgıdır. Dışkıdaki sümüksü akıntıda artış olması: Campylobacter, Salmonella, Shigella ve Yersinia gibi mikroplarla olan bağırsak enfeksiyonlarında, huzursuz (irritabıl) bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), iltihabi bağırsak hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) vb. durumlarda görülür. Sorununuz için bir Gastroenteroloji Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Dışkıda mukus 6 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Merhabalar hocam öncelikle iyi çalışmalar.Ben 26 yaşındayım.14 haftalik hamileyim.benim sorunum şu.Yaklaşık 15 gün önce sabah lavaboya gittiğimde diskiyi yapmadan önce kanli sari balgam şeklinde bir sıvı geldi.hala da devam ediyor.diskiyla beraber de gelmeye başladı.kan pıhtı şeklinde iltihabi içinde geliyor.sonrasında kanama olmuyor.kasiklarimda ara sıra ağrım oluyor.gaita tahlilinde gizli kan görüldü.fakat tahsis koyup ilaç tedavisi yapamıyorlar gebelik olduğu için.ilk defa böyle bir sıkıntı yaşıyorum bu ne olabilir. Bebeğe bir zararı olur mu ne yapacağımı şaşırdım.cevabinizi bekliyorum.şimdiden çok teşekkürler.
yildiz_bekci (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Dışkıda mukus 6 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz, sanal ortamda herhangi bir tetkikin sonuçları üzerinde yorum yapmamaktadır. Lütfen sizden bu tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımıza tekrar başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1