Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Rektum ca ve makat fistülü
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Rektum ca ve makat fistülü
Rektum ca ve makat fistülü 7 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam öncelikle iyi çalışmalar verdiğini hizmetten dolayıda ayrıca teşekkürler. Yaaklaşık 3 sene önce fistül ameliyatı oldum. Ameliyat dikişi makat çıkışına atılmıştı. Ameliyat esnasında kitle tespit edildi. Alt seviyeli rektum ca olduğum anlaşıldı. 1.5 ay ışın ve kemo aldım. Ameliyat istemedim. Şu an makat bölgesi oldukça dar. Bu darlık fistül ameliyatı kaynaklı diye düşünüyorum Benim gibi hastanın makat genişletme ameliyatı olma imkanı var mı? Dışkı sıvı olsa dahi sıkıntı.

Remtum ca nın tanısı T4b. Tm puborektal kas ve eksternel sfinktere invaze. Duvar kalınlığı 11 mm. Lenf nodları temiz.
ammarbaba (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 05/02/2017 17:10 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Rektum ca ve makat fistülü 7 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html) tanısı ile ameliyata alındığınızı ve ameliyat sırasında sizde rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) tespit edildiğini, daha sonra ameliyatı kabul etmediğiniz için sadece ışın tedavisi (radyoterapi) ve ilaç tedavisi (kemoterapi) aldığınızı yazmışsınız. Ayrıca, tedavi sonrasında gelişen makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) için ameliyat seçeneği konusunda ekibimizin fikrini sormuşsunuz. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda ameliyat sonrası dönemdeki sorunlarla ilgili yorum yapmamaktadır. Bu kadar komplike bir durum için lütfen sizi ameliyat eden cerraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz.

Tanı ve tedavi ile ilgili herhangi bir şüpheniz olması durumunda, doğru yaklaşım farklı bir hekime ikinci görüş almak amacı ile muayene olmaktır. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Rektum ca ve makat fistülü 7 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam sorumda rektum ca hastasının makat genişletme ameliyatı olmasında bir mahsur var mıydı amaç. Var şu şu sebeplerden veya yok diyebilirsiniz.
ammarbaba (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1