Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta batma ve ağrı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta batma ve ağrı
Makatta batma ve ağrı 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 1  
Beldeki omurga kistleri peki mr da görünmeyebilir mi bu tip sorunlar benim kuyruk sokumumun sag tarafi ağrıyor bel fitigi yok ama bacaklarimi giden kaslar cok güçsüz makatta batma hissediyorum oturma posisyonunda agri cekiyorum ama beyin cerrahi mr in da birsey görünmüyor diyor bununla ilgili ne düşünüyorsunuz ve hangi bölümü gitmem lazim
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 06/01/2019 17:51 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta batma ve ağrı 5 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Kuyruk sokumu bölgesinde omurgadaki sinir kökleri üzerinde yer alan bilinmeyen bir nedenle oluşan kistlere ‘’Tarlov kisti’’ adı verilir. Bu kistler bel ve kalça ağrıları, bu bölgedeki kaslarda güçsüzlük, idrar ve dışkı tutamama, cinsel sorunlar ve kuyruk sokumu, makat ile cinsel organlarda şiddetli batma ve kaşıntı görülebilir. Bu tür kistler MR tetkiki ile % 95’in üzerinde doğrulukla tespit edilebilir. Tanıyı sıklıkla Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gibi uzmanlık dalları tarafından konulur. Bu kistlerin boşaltılarak tedavisi Beyin ve Sinir Cerrahları ile Omurga cerrahları tarafından gerçekleştirilir. Bu muayenelerde bir sorun belirlenmedi ise, makattaki batma ve ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) sorununuz için bir Genel Cerrahi polikliniğine başvurmanız yararlı olur. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya bağırsak ve makat hastalıklarının ameliyatsız ve ameliyatlı tedavisi konusunda hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 06/01/2019 18:00 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1