Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Ameliyat sonrası
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Ameliyat sonrası
Ameliyat sonrası 3 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Merhabalar hocam benim ülseratif kolit nedeniyle ve bağırsağımda kitle oluşmasıyla kalin bağırsağım alindi j pos yapildi ince bağırsaktan benim ameliyat sonrası sertlesme idrar yapamama ve meni cikmamasi problemleri olustu ameliyat sonrasi makatta surekli kasılmalarim oldu siddetli hemde bu sıkıntılar acaba bundan kaynakli olabilirmi 2 sene gecti ameliyat olali okadar zaman gecmesine rağmen bazen makatta kasılmalar oluyor idrarımı hayla yapamiyorum bu kasilma buna enge olabilirmi hocam gaz cikartirken bazen diski kaçışı oluyor yani okarar cok dilde çamaşırın rengi gidiyor bi sizinti bi sıkıntı bundma dolayi bu sıkıntılarim olabilirmi hocam bana onere bileceğiniz birseyler varmidir yada bana yardimci olabilecekseniz gelip gorusmek istiyorum ilk basta soru sorma gereksinimi duydum acaba sorunum makat kaynakli olabilirmi diye . Ameliyat a bağlı bir damar veya sinir hasarlanmamistir yazıyor patoloji sonucumda. İdrarimda test sonucuda hipo kontraktilite yaziyor.
Mehmetcnsoy (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Ameliyat sonrası 3 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Leğen kemiği içinde gerçekleşirilen bu tür büyük ameliyatlardan sonra bahsettiğiniz şekilde dışkılama, işeme ve cinsellikle ilgili sorunlar gelişebilir. Makatın aşırı kasılması (Anismus) varlığında: dışkılama zorluğu, parmak desteği ile dışkılama yapılması, dışkının makatın ağzına gelip tıkanma nedeni ile bir türlü dışarıya atılamaması, dışkıda incelme olması, dışkının tam boşalmaması, cinsel yaşamda mutsuzluk, cinsel ilişki sonrasında makatta ağrı (proktalji), kuyruk sokumu, bel ve kalçada ağrı ve kesik kesik idrar yapma gibi belirtiler görülür. Bu tür bir durumda bazı tetkikler sonrasında tanı konulur ve tedaviye başlanır. Anismus tedavisinde; Kegel egzersizleri, Botoks tedavisi, makat kasları stimülasyonu ve biofeedback tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...nda-biofeedback.html) yöntemleri tercih edilir ve bu şekilde hastaların ortalama % 80’inde başarı elde edilmektedir. Yalnız proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının
ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:Ameliyat sonrası 3 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Cevabınız icin teşekkür ederim hocam benim kabizlik gibi bir problemim yok diskilamam geldiginde bi basinc ve kasilma oluyor idrarimi yaparken boyle nasil diyim makatta hemen gevseme oluyor diskilama yapiyorum ondan sonra idrarimi yapiyorum ama oda az bisi yapip gerisini kendimi çok sıkarak idrarimi yapiyorum ayaktaykende yapinca kendimi sıktığım zaman ayakta diskilama kacirmasi oluyor bu durum sinirlerlemi alakali hocam yoksa dediginiz anismus hastalığıylami alakali en kısa sure icinde gelip gorusmek istiyorum sorunum sinir zedelenmesi deyilse
Mehmetcnsoy (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Ameliyat sonrası 3 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Sizin öncelikle sorunu ameliyatınızı gerçekleştiren cerrahi ekip ile detaylı görüşmeniz uygun olur. Sonuç alamazsanız, yaşadığınız ilde veya yakınında Üroloji ve Genel Cerrahi bölümlerinin ortaklaşa çalıştığı bir Tıp Fakültesi’ne başvurmanız uygun olur. Sanal ortamda size ‘’sorununuz şu hastalık nedeniyledir, gelin biz çözeriz’’ gibi bir yanıt verilemez.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının
ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 05/12/2020 16:11 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1