Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta genişleme
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makat Sarkması
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta genişleme
Makatta genişleme 7 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar ergenliğin verdiği istekle makatıma bir cisim soktum ama korktuğum için soktuğum anda çıkardım 1 yada 2 cm soktum.Cismin genişliği de 1 ve 2.5 cm arasındaydı canım çok yandı çok korkuyorum psikolojik olarak çok tedirginim ve anüsüm büyüdü gibi hissediyorum makat genişlemesi olmuş mudur?
ertm (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 24/08/2016 20:00 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta genişleme 7 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Bir kadın veya erkeğin, cinsel tatmin yada erotik uyarı amacı ile çeşitli cisimleri makat yolu ile içeriye sokmasına ‘’anal mastürbasyon’’ adı verilir. Makat kanalı sinirleri çok hassas olup, bu tür bir maddenin makat kanalına (anal kanal) itilmesi yoğun bir şekilde hissedilir. Hastaların nerede ise tamamına yakını, bu işlemi ‘’merak veya gençlik heyecanı içinde gerçekleştirdiklerini’’ beyan eder. Erkeklerde orgazm olurken prostat organı etrafındaki düz kaslar ve kadınlarda ise klitoris bölgesi etkili olur. Çocukluğunda altına kaçıran erkeklerin, ileride ‘‘anal mastürbasyon’’ konusuna eğilimli olduğu belirlenmiştir. Cam şişe, ilaç kutusu, deodorant, parfüm, şampuan, çay bardağı, su bardağı, ampul, muz, havuç, salatalık, kabak, patlıcan, sosis, elma, soğan, şalgam, mum, balta sapı, vibratör, prostat masaj cihazı, bıçak, buz kıracağı, tornavida, diş fırçası, kaşık, spatül, tenis topu ve lavman gibi cisimlerin makat yolu ile cinsel tatmin amaçlı kullanıldığı görülmüştür. Bu tür bir durumda, makat ağrısı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html), makattan kan gelmesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makattan-kanama.html), makattan akıntı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makattan-akinti.html), makatta kaşıntı ve yanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-kasinti-pruritus-ani-ve-makatta-yanma.html) ve gaz ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-inkontinensi-gaz-ve-diski-kacirma.html) vb. yakınmalar görülebilir. Cisimlerin makattan içeriye doğru itilmesi durumunda öncelikle elle, cerrahi bir alet yardımı ile veya endoskopi ile çıkartılmaya çalışılır ve şayet başarılı olunamazsa cerrahi girişim gerekebilir. Bağırsaktan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), bağırsakta delinme (rektum perforasyonu), bağırsak düğümlenmesi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-dugumlenmesi.html) veya karın zarı iltihabı (peritonit) gibi komplikasyonlar gelişebilir. Bu tür bir sorunda bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yararlı olur.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1